Zwiększenie zasięgu sieci - spadek prędkości internetu

przy połączeniu kablem też jet 0.5

podłącz komputer do kabla który przychodzi od routera 2. Może jest uszkodzony?
Sam router 3 jest też dość leciwy i może być już wyeksploatowany.

kabel jest dobry, łącząc tym kablem router 2 i laptop prędkość internetu jest normalna.
w miejsce routera 3 wpiąłem inny router tp linka dla sprawdzania (nie pamiętam modelu) z tymi samymi ustawieniami i efekt był ten sam.

[quote="slawek12, post:1, topic:7520"]Chcąc mieć WiFi, do routera 2 podpiąłem kablem router 3 tp link TD-w8901G IP 192.168.1.9
W router 3 wyłączyłem DHCP.[/quote]
Przewód ethernet zrobiony według jakiegoś standardu na skrętce komputerowej? Jesteś pewny że router jest 100% sprawny?

Przewód kupiony w sklepie.
Sprawdziłem inny kabel i ten sam efekt.
Router raczej sprawny, wcześniej pracował z multiroomem od nc+ i wszystko było ok

Pokaż pomiary z inSSIDer-a -

Pomiary z inSSIDer-a
Dowiedziałem się też, że:
"... został już osiągnięty limit punktów wejścia-wyjścia(chyba jakoś tak się to nazywa). Bodajże można podłączyć więcej niż 4-5 routerów i innych urządzeń w jednej linii, jakoś tak. Jeżeli jest to internet radiowy to anteny pełnią już funkcję dwóch urządzeń, pewnie jeszcze router u dostawcy i dwa routery w domu, to wskazywałoby że limit został osiągnięty."

Masz takie informacje od dostawcy internetu?

Nie, inna osoba tak mi napisała.
Przypuszcza, że to może być powód.

Takie rzeczy musiał byś potwierdzić u dostawcy bo skąd obca osoba ma wiedzieć jak skonfigurowana jest sieć twojego dostawcy. Osobiście "skombinował" bym inny router i podłączył w miejsce W8901g aby wyeliminować jego uszkodzenie.

Właśnie napisałem do dostawcy wiadomość w tej sprawie.
Podpinałem już inny router TD-W8951ND
efekt ten sam.

Podłączając komputer w miejsce tego 3 routera masz normalną prędkość i linka 100Mb/s na karcie?

Nie sprawdzałem ile jest na karcie, ale na speedtest mam prędkość zgodną z umową

Sprawdził bym to.
Podłączając ten sam router/routery pod kabel z Mikrotika masz normalną prędkość po wifi?

Podłączające te routery pod mikrotika prędkość na wifi jest normalna - sprawdzałem to na początku.
Jutro sprawdzę ile jest na karcie.

Stawiał bym na ten zakupiony kabel jeżeli oczywiście dostawca czegoś nie "kroi" w konfiguracji sieci.

sprawdzałem już na 3 kablach, bez zmian.

A daj jeszcze obrazek ze statusu WR543g.

a które konkretnie parametry?
to jutro to podeśle

Tak jak pisałem zakładka status, adresacja WAN i LAN mnie interesuje.