Zwiększenie zasięgu sieci - spadek prędkości internetu

Cześć.
Zrobiłem sieć domową w celu zwiększenia zasięgu internetu i w ostatnim routerze prędkość internetu spadła do 0.5 Mbps.
Główny router to Mikro Tik, jest on od dostawcy internetu radiowego. Jego IP 192.168.0.5 nazwijmy go router 1.
Drugi router to tp link TL-WR543G. IP 192.168.1.8 nazwijmy go router 2.
Router 2 łączy się z router 1 bezprzewodowo, internet działa prawidłowo, z pełną prędkością ok 8 Mbps.
Chcąc mieć WiFi, do routera 2 podpiąłem kablem router 3 tp link TD-w8901G IP 192.168.1.9
W router 3 wyłączyłem DHCP.
Internet w router 3 jest i mogę się łączyć z nim bezprzewodowo, jednak prędkość internetu spadła do 0.5 Mbps.
Co może być przyczyną spadku prędkości?

Komputer podłączony kablem do router 3 też ma prędkość 0,5Mbit czy tylko bezprzewodowo?

przy połączeniu kablem też jet 0.5

podłącz komputer do kabla który przychodzi od routera 2. Może jest uszkodzony?
Sam router 3 jest też dość leciwy i może być już wyeksploatowany.

kabel jest dobry, łącząc tym kablem router 2 i laptop prędkość internetu jest normalna.
w miejsce routera 3 wpiąłem inny router tp linka dla sprawdzania (nie pamiętam modelu) z tymi samymi ustawieniami i efekt był ten sam.

[quote="slawek12, post:1, topic:7520"]Chcąc mieć WiFi, do routera 2 podpiąłem kablem router 3 tp link TD-w8901G IP 192.168.1.9
W router 3 wyłączyłem DHCP.[/quote]
Przewód ethernet zrobiony według jakiegoś standardu na skrętce komputerowej? Jesteś pewny że router jest 100% sprawny?

Przewód kupiony w sklepie.
Sprawdziłem inny kabel i ten sam efekt.
Router raczej sprawny, wcześniej pracował z multiroomem od nc+ i wszystko było ok

Pokaż pomiary z inSSIDer-a -

Pomiary z inSSIDer-a
Dowiedziałem się też, że:
"... został już osiągnięty limit punktów wejścia-wyjścia(chyba jakoś tak się to nazywa). Bodajże można podłączyć więcej niż 4-5 routerów i innych urządzeń w jednej linii, jakoś tak. Jeżeli jest to internet radiowy to anteny pełnią już funkcję dwóch urządzeń, pewnie jeszcze router u dostawcy i dwa routery w domu, to wskazywałoby że limit został osiągnięty."

Masz takie informacje od dostawcy internetu?

Nie, inna osoba tak mi napisała.
Przypuszcza, że to może być powód.

Takie rzeczy musiał byś potwierdzić u dostawcy bo skąd obca osoba ma wiedzieć jak skonfigurowana jest sieć twojego dostawcy. Osobiście "skombinował" bym inny router i podłączył w miejsce W8901g aby wyeliminować jego uszkodzenie.

Właśnie napisałem do dostawcy wiadomość w tej sprawie.
Podpinałem już inny router TD-W8951ND
efekt ten sam.

Podłączając komputer w miejsce tego 3 routera masz normalną prędkość i linka 100Mb/s na karcie?

Nie sprawdzałem ile jest na karcie, ale na speedtest mam prędkość zgodną z umową

Sprawdził bym to.
Podłączając ten sam router/routery pod kabel z Mikrotika masz normalną prędkość po wifi?

Podłączające te routery pod mikrotika prędkość na wifi jest normalna - sprawdzałem to na początku.
Jutro sprawdzę ile jest na karcie.

Stawiał bym na ten zakupiony kabel jeżeli oczywiście dostawca czegoś nie "kroi" w konfiguracji sieci.

sprawdzałem już na 3 kablach, bez zmian.

A daj jeszcze obrazek ze statusu WR543g.