Zwiekszenie zasięgu na zewnątrz - 100-150m

Witam wszystkich.
Od roku mam kamerę na podwórku - sygnał do niej dostarczał wa850re przystawiony do okna w pokoju.
Niedawno kupiłem drugą kamerę i umieściłem ją 60m od domu w linii prostej, z tym że widok przesłaniał mi budynek A.
Zrobiłem więc mały myk - od switcha (który podłączony do routera) puściłem kabel do okna, i w okno włożyłem W8901, który akurat miałem wolny.
Piętro wyżej na strychu w okno wsadziłem wa850re który łączy się bezprzewodowo z w8901.
Ponieważ okno na strychu jest wyżej niż dach budynku A więc kamera "widzi" wzmacniacz sygnału.
Połączenie z kamerką mam, obraz jest ,jednak ping wacha się od 40 do 1000ms - najgorzej jest w nocy czy jak pada deszcz bo wtedy obraz poprostu przerywa.
Pytanie do Was - co mogę zrobić by polepszyć sygnał do tej kamery co jest daleko?
Myslałem ze by kupić Access Pointa (np TL-WA7210N) i wyprowadzić na zewnątrz zamiast wa850re , jednak czy on da jakiś efekt w porównaniu do 850re?
Może ktoś ma jakieś inne pomysły?
Obecnie sprawdziłem - ping do samej kamery to 4-5ms, ale w momencie jak chce cokolwiek obejrzeć skacze do 1000ms.
Może zamiast wzmacniacza kupić lepszą antene do kamery? Da to cos?
Z góry dzięki za wszystkie porady.

Może zamiast używania repeatera użyj AP w tym miejscu.
WA850RE podłączony do W8901 w dobrych warunkach nie przepuści więcej jak 10Mbit/s. dlatego pod obciążeniem ping rośnie, bo przepustowości brakuje.
Spróbuj podłączyć WA850RE kablem, albo zastosuj zewnętrzny AP. Ten WA7210N powinien wystarczyć.

Wielkie dzieki za szybka odpowiedź :slight_smile:
3 pytania:

  1. Co jest za rożnica między WA7210N a moim 850re, nie liczac tego ze jeden wewnętrzny a drugi zewnętrzny
    Obydwa działają w standardzie N, obydwa przepustowość 300mb/s - nie znam się na tym, a nie chce kupić czegoś co mi nic nie pomoże,
  2. Podłączam go kablem sieciowym czy mogę poprzez wifi? Wolałbym ta pierwsza opcje.
  3. Jak podłączyć 850 kablem?
    on ma wyjście ethernet dla sieci połączonej via wifi, nie ma mozliwości przekazania sygnału do niego przez kabel - chyba że sie myle i czegos nie wiem?

WA7210 ma mocniejszą ale kierunkową antenę.

WA7210 musisz podłączyć kablem lan bo jest on nim też zasilany. Działa to w technologii PoE, więc wystarczy tylko kabel LAN doprowadzony na dach.

Jak podłączyć go kablem LAN - LAN ze swoim routerem oraz przy konfiguracji nie wybierzesz sieci do jakiej się ma podłączyć to będzie działał on jako AP. Trzeba jeszcze wyłączyć DHCP.

Dużo mi sie rozjaśniło już - pozostaje jeszcze tylko dwa pytania w związku z moim W8901:

  1. Jest obecnie skonfigurowany jako access point, z tym ze internet dostaje po kablu - mogę go skonfigurować jako access point, ale żeby internet otrzymywał i udostępniał via wifi? Czyli defacto zasada działania taka jak wzmacniacza sygnału.
    2)Znalazłem na allegro coś takiego:
    http://allegro.pl/antena-panelowa-12dbi-2-4ghz-5m-rp-sma-easy-wifi-i4828946814.html
    Czy jak podłącze do mojego W8901 taką antene i przykręcę ja na strychu ( tam gdzie jest teraz 850re) to zyskam mocniejszy sygnał?
    koszt anteny jest bardzo niski w porównaniu do access pointa stąd moje pytanie.

Niestety taka konfiguracja nie zadziała na tym routerze bo to urządzenia ADSL.

[quote="Marek607, post:5, topic:8133"]2)Znalazłem na allegro coś takiego:
http://allegro.pl/antena-panelowa-12dbi-2-4ghz-5m-rp-sma-easy-wifi-i4828946814.html[/quote]
W8901g miał antenę chyba na stałe ale mogę się teraz mylić. Pamiętaj że to antena kierunkowa i w niektórych miejscach możesz odczuć spadek poziomu sygnału.

Nie, antene ma akurat odkręcaną - akurat kamery będą praktycznie obok siebie więc nie potrzebuje mieć sygnału dookoła - pytanie tylko czy taka antena da coś więcej niż 850, bo jeśli ktoś potwierdzi że da, to kupuje i mam po problemie :slight_smile:
Co dziwne - podłączyłem tam gdzie mam teraz kamere inną, pozyczoną na chwile kamere z tym ze ma wifi N, a obecna G.
O dziwo ta z N działała nawet poprawnie przy oglądaniu obrazu ( ping 200ms nie przeraża mnie tak jak ten 1000 ms i zrywanie połączenia), ale na stałe mam jedną z G i będzie jeszcze jedna lub dwie.
kupie moze jeszcze antene do kamery, bo te orginalne to też pewnie niezbyt mocne, tylko chciałbym tam dosłać mocny sygnał by mieć z głowy i nie chodzić i kombinować.

Kolego tu ci nikt nie da 100% gwarancji bo trudno coś powiedzieć o parametrach tej anteny nie mając jej podłączonej. Pamiętaj że strona allegro przyjmie każdą informację. Poza tym takie instalacje jak już wykonuje się na punktach dostępowych w obudowach CPE TP-link WA7210N czy Ubiquiuti Loco M2 masz pewność działania.

I kupilem dzisiaj uzywana antene kierunkową :
http://allegro.pl/19dbi-mocna-yagi-5m-h155pe-rp-sma-gold-easy-wifi-i4829348939.html
Dałem za nią 40 zł.
Podłączyłem ją pod tp-link-a i zonk - zasięg mam słabszy niż na antenie producenta.
Stoi ta antena za mną i mam siłę sygnału - dobra, a na tej domyślnej siła -Znakomita.
Wiem że jest kierunkowa,na dole ma strzałkę z polaryzacją i ta strzałka skierowana w strone laptopa.
ktoś podpowie czemu tak jest że sygnał poprzez nią gorszy niż przez tą 5dbi kupioną z tplinkiem?
nawet 850re ma lepszy syngal do mnie mimo iz jest piętro wyżej.

Charakterystyka promieniowania (kierunkowość anteny), tłumienność przewodu koncentrycznego, możliwe uszkodzenie lub niedopasowanie anteny przeba by mieć refektometr aby to ocenić.

Kupiłem WA7210N i podłączyłem - zasięg na kamerze mam max , ale problem jest częściowo rozwiązany.
jesli ogladam obraz z jednej kamery ( nie ma znaczenia czy ta blisko czy dalej) obraz jest idealny.
Jeśli oglądam z obydwu , to ta daleko się zacina i praktycznie obrazu brak.
nie ma znaczenia czy włącze obraz najpierw z tej daleko a później z tej blisko - w obydwu przypadkach ten sam problem.
Jakis pomysł co może byc przyczyną?
ruch nie jest duzy, patrzyłem to na porcie miałem okolo 700 pps przy 1 kamerze i 2 mega ruchu
W zasadzie zostało jeszcze pytanie czy to może być wina W8901, bo od niego leci bezprzewodowo do WA7210N - ale mial by problem z tak małym ruchem?
Może puścić kabel od switcha do WA7210N zamiast bezprzewodowo?
Z góry dzięki, bo mi już brak środków i pomysłów.

Przy dwóch urządzenia widać ze jest zbyt mało pasma. Może być nawet wina tego że jednakamera blokuje ( zakłóca) sygnał WiFi do drugiej kamery.

To też będzie różnica. W8910 jest starym urządzeniem z WiFi G które już w sobie ogranicza.