Zwiększenie zasięgu Liveboxa

Jednak łączę się do extendera. Na Liveboxie mój laptop nie jest widoczny. Widoczny jest na extenderze. Natomiast tablet który jest ciut dalej od Liveboxa nie wiedzieć czemu łączy się z Liveboxem a nie extenderem.
Czy dołożenie dłuższych anten może jeszcze bardziej zwiększyć zasięg?
Czy można w jakiś sposób uzyskać bezpośredni link, przechodzić bezpośrednio do strony Wireless Statistics?

Próbowałeś w tablecie "zapomnieć sieć" i połączyć się ponownie.

Wygląda na to że extender działa a tyle się naszukałem urządzenia które zwiększy zasięg Liveboxa. Gdzie bym nie pytał albo nie otrzymywałem odpowiedzi albo że są problemy. A tu proszę, jest urządzenie które działa bezproblemowo :slight_smile:
Co zyskam jeśli wgram Gargoyle? Jest tam model mojego extendera.

Zyskasz większe możliwości konfiguracji. Oryginalnie repeater działa jako klient + AP. W gargoyle masz możliwość działania jako WISP, Router ( WAN + AP), Client bez AP, Sam AP.
W przypadku działania jako router możesz ustawiać Firewall + QoS. sprawdzać zużycie łącza itp.

To zużycie łącza najbardziej by mnie interesowało. Jak wgrywa się ten nowy firmware? Przez zakładkę System Tools->Firmware Upgrade? I czy w ten sam sposób można wrócić do oryginalnego FW?

Wgrałem Gargoyle ale coś nie moglem go odpowiednio skonfigurować. Chciałbym wrócić do oryginalnego FW. Ściągnąłem plik wa830nv2_en_3_13_26_up_boot(121008).bin, wskazuje go w Gargoyle, daję aktualizuj i cały czas kręci się ta animacja i nic się nie dzieje. Coś robię nie tak? W drugą stronę poszło raz dwa.

OK, potrzebny był FW bez bootloadera

W ustawieniach w "Channel Width:" można wybrać 20 MHz lub 40 MHz. Jeśli WA830RE działa jako extender to które pasmo wybrać? Ma to jakieś znaczenie?

Wszystko zależy od poziomu sygnału z głównego routera i zakłóceń. Zmiana wartości wiąże się z szerokością pasma nadawanego przez urządzenie a tym samym prędkością sieci. Wartość należy dobrać doświadczalnie w zależności od potrzeb i stabilności sieci.

W TL-WA830RE , w Wireless Statistics dla poszczególnych urządzeń WiFi są dane Received Packets. Ma to jakieś przełożenie na bajty? Można gdzieś na oryginalnym FW sprawdzić ile dane urządzenie pobrało lub wysłało danych?

Ponownie dopytam. Czy z tych danych tam się zmieniających można odczytać ile które urządzenie pobrało, wysłało danych? Received Packets to liczba danych które dane urządzenie "pobrało" z repeatera (internetu) czy liczba pakietów które przyszły z urządzenia na repeater (zostały wysłane do internetu)?

Odkopię temat. Repeater działa ale chciałby spróbować transmitera sieciowego zamiast repeatera. Tylko nie wiem czy zadziała bo to będzie skomplikowane.
Livebox-pierwsza część transmitera-przedłużacz-gniazdko elektryczne-przewody w ścianie-gniazdko-przedłużacz-druga część transmitera z WiFi.
Coś takiego będzie działało? Chodzi mi o te przedłużacze które pójdą do gniazdka. Nie będą powodować jakichś zakłóceń?

Lepiej unikać przedłużaczy i podłączać transmitery bezpośrednio do gniazd.
Zwiększysz tym maksymalny transfer oraz poprawisz stabilność działania,
Na przedłużaczach też powinno zadziałać choć jest to nie polecane.

Tak myślałem że te przedłużacze mogą być problemem.

Teraz mam TL-WA830RE . Czy jeśli bym użył tego RE500 z Liveboxem to zasięg wzrośnie, transfer przyspieszy? Czy nie będzie różnicy? RE500 jest lepszy? Odczuję jakąś różnicę przy ewentualnej wymianie?

Niekoniecznie. @Heinz ma rację, że to nie jest polecane, ale tak samo nie jest polecane używanie PLC na różnych fazach, bo niby nie będzie działać, a u mnie w domu zadziałało całkiem nieźle, choć prędkość była stosunkowo mała (kilka-kilkanaście Mb/s) Jeśli przedłużacz nie jest bardzo długi, kabel nie jest zwinięty, ani nie przebiega blisko urządzeń elektrycznych dużej mocy (pralka, lodówka, odkurzacz, kuchenka indukcyjna) ORAZ przedłużacz jest "głupi", czyli nie ma żadnych przełączników, lampek, bezpieczników, warystorów i innego elektronicznego tatałajstwa, to jest spora szansa, że PLC zadziała, choć nie wiadomo z jaką realną prędkością. Sprawdzone "na sobie"

TEN WĄTEK powinien rzucić więcej światła na problem.