Zwiększenie stabilności sieci - jak to zrobić?

Dla porównania plc możesz podłączyć w jednym pokoju i wtedy sprawdzić prędkość. Będziesz miał jakiś ogląd na sprawę.

To też sprawdzę.
Przyszło mi teraz jeszcze do głowy takie pytanie:
czy pod gigabitowe łacze lan wtyczka musi być zarobiona w określony sposób? Pytam, bo zanim jeszcze miałem gigowe routery, bo zarobiłem ją (chodzi mi konkretnie o przewód z 1 piętra od modemu adsl do gniazdka do mnie na 2 piętro) według jakiegoś tam schematu - nie patrzyłem jakiego

A w moim przypadku ma to znaczenie, jak jest zarobione - skrętka, czy proste?

Jeden i drugi koniec w takim samym schemacie, czyli połączenie proste.

ok. O ile pamiętam to tak mam, ale jeszcze to sprawdzę

Podłącz kompa z kartą gigową i sprawdź czy masz linka na 1Gb/s

I mam wejść na kartę sieciową i w pozycji stan będę miał info na temat połączenia? Chyba tam się to sprawdza?

Stan: Połączenie lokalne i tam będzie Szybkość: 1Gb/s
Znaczy się powinno być :slight_smile:

[quote="jimasek, post:29, topic:8470"]Stan: Połączenie lokalne i tam będzie Szybkość: 1Gb/s
Znaczy się powinno być :)[/quote]
:smiley: najlepszy numer :smiley:
Biorę się za sprawdzenie sieci, odpinam Plc od gniazdka w sypialni żeby sprawdzić prędkość pomiędzy gniazdkiem a modemem ADSL, podpinam kabel lan i laptopa, wchodzę na stan a tu okazuje się że mam w lapki kartę Fast Ethernet i tylko 100Mb/s B-)
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Ale 100Mb/s jest w specyfikacji technicznej karty?

No właśnie nie mogłem się nigdzie doczytac. Ale za każdym razem jak instaluję system to jak wygrają mi się sterowniki to jest kartą 100Mb/s. Nigdy nigdzie tego nie ustawiłem. Chociaż się zdziwiłem że laptop o takich parametrach ma tylko taka kartę
Na stronie Della wyświetla się sterownik do karty:
Realtek RTL8106E-US & RTL8111G-US Ethernet Controller Driver
według specyfikacji sprzętowej mojego laptopa dostępnej na stronie Della
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

A dokładny model samego laptopa?

http://www.realtek.com/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=7&Level=5&Conn=4&ProdID=322 - wygląda że faktycznie 100Mb/s

DELL Inspiron R15 ale model serii 3000 ale dokładniej mogę podać dopiero po 21 jak będę w domu
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Tak to wygląda w specyfikacji karty sieciowej że 100Mb/s i więcej nie będzie na tym chip-ie.

No muszę znaleźć sprzęt z lepszą karta do testów
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Tak patrzyłem na ten twój rozkład urządzeń tego NAS-a dał bym bliżej netgeara i kablem to pospinał. Problemem będzie na 100% PLC na różnych fazach skoro masz taki duży dom.

Już oba NAS-y są około metra od netgeara. Usunąłem z góry bo już nie potrzebuje go używać dodatkowo jako serwera druku. Mam teraz drukarkę wifi. Tam problem zniknął. Syna też chyba przerzuce na wifi ale przedtem narzekał że mu wywala połączenia dlatego go wpialem na lan. Bardziej mi chodzi teraz żeby sprawdzić dlaczego tak wolno się kopiuje pliki do teścia na 1 piętro. I pewnie tak jest przez plc. Tylko jak ustawie router wifi u siebie przy gniazdka to znowu NAS-y będą daleko i kiepsko podłączone. Nie mam za bardzo alternatywy.
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Sprawdź transfer PLC na jednej fazie i będziesz wszytko wiedział.

Najpierw wyklucze temat kabla z dołu a w następnej kolejności zajmę się plc. Dzięki za wszystko
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Plan pracy masz a to już połowa sukcesu. Czekamy na sprawozdanie :slight_smile: