Zwiększenie mocy anteny routera TL-WR740N

Mam router TL-WR740N jest on w moim pokoju który znajduję się na drugim końcu domu. Moc anteny to 3dBi, nie wiem czy to dużo czy mało w każdym bądź razie połączenie lubi się "zrywać" gdy znajduję się na drugim końcu domu. Myślałem o wymianie routera, ale może jest jakiś sposób na zwiększenie mocy anteny, jest to antena nie wymienna, czytałem o ustawianiu z tyłu anteny rozciętych puszek po piwie (sposób mi się spodobał ale nie zadziałał :D).

WiFi to komunikacja dwustronna. Drugie urządzenie będzie widziało sieć ale nie będzie w stanie nadać sygnału aby router to odczytał.
Można zastosować repeater w połowie domu lub przenieść WR740N do innego pomieszczenia położonego centralnie.

sprytne, takie http://allegro.pl/kabel-pigtail-u-fl-na-rp-sma-i4909541820.html mogą być ?
Myślałem o wgraniu DD-WRT ale to raczej mi nie pomoże :slight_smile: Używam routera jako AP + Switch


Już odpowiedziałeś :slight_smile:
ok, przywróciłem to co usunąłem :slight_smile:

Wgranie alternatywnego oprogramowanie nie zwiększy ci zasięgu bo i jakim cudem.

W temacie chodziło o to jeszcze iż dodatkowo można z niego zrobić typowy punkt dostępowy oraz klienta wisp. Wszystko to oczywiście po zainstalowaniu oprogramowania alternatywnego. Tak, jak najbardziej taki pigtail może być.

DD-WRT i tak wgrałem z ciekawości jak to wygląda :slight_smile: Ma kilka funkcji więcej niż domyślny firmware tp-link ale nic poza tym się nie zmieniło :slight_smile: no z wyjątkiem, że na routerze nie mrugają mi ikonki komputerków odzwierciedlających PC podłączone do sieci.

Jest jeszcze Gargoyle to przetestowania, jak oczywiście masz ochotę. Co do treści tematu- żaden firmware nie zwiększy mocy urządzenia. Wymiana anteny jedynie powiększy zasięg. Moc routerów soho w państwach europejskich jest określona jednolicie- 100mW.

Ok, można coś zrobić z tymi ikonkami. To jest przydatna informacja gdy wpinam nowy komputer, informuje że łącze się z routerem.
Wiem, że nikt nie jest duchem świętym i nie wiecie co zrobiłem na swoim routerze ale może jest jakiś ogólny problem który trzeba poprawić na dd-wrt.

Oprogramowanie było dla tego routera (ważny jest model i wersja hardware-owa).

Oprogramowanie było pobrane stąd http://dd-wrt.com/site/support/router-database dla wersji 4.x

Zbaczamy z tematu. Myślę że sprawa została wyjaśniona dosadnie. Co do oprogramowania to widzę że założyłeś osobny temat w odpowiednim dziale. Temat zamykam.