Zużycie prądu przez urządzenia sieciowe

Interesuje mnie, które urządzenie popularnie stosowane przy budowie domowych sieci komputerowych jest najbardziej energooszczędne.
Czy jest ktoś w stanie przedstawić choćby orientacyjną klasyfikację poboru prądu przez tego typu urządzenia? Wyglądałaby ona mniej więcej tak, że adapter PLC zżera najmniej, potem repeater, a najwięcej bierze router?
Może orientujecie się jakiego rzędu są to wartości? Jak wielkie różnice są miedzy różnymi rodzajami urządzeń sieciowych?
Jeśli moje pytanie jest zbyt ogólne to powiedzmy, że chodzi o WPA281, WA854RE, WR1043NDv2.

Jeśli chodzi o router oraz repeater to zużycie będzie podobne ale wzrośnie podczas "użycia" - jest to około 7 do 9W ( chyba że masz podłączony dysk do USB itp to będzie więcej.
Transmiterów nie sprawdzałem ale powinno być mniej niż w routerach.
Różnice w poborze prądu zależą od zastosowanego "procesora", wifi oraz urządzeń w porcie USB, jednak nie są to wartości dla których warto się bić.
Nowsze urządzenia mają o wiele większe możliwości a zużycie prądu będzie na podobnym poziomie.

Nie wiem, czy jest w ogóle o co "kopie kruszyć". ??? Średnie dobowe zużycie energii tych 3 urządzeń to jakieś 20-25W.
Zakładając, że miały by pracować 24/7 to miesięczny koszt zużycia energii - tak w wielkim skrócie - wyniesie ok 10zł. Znacznie więcej zużyje jeden komputer niż te 3 urządzenia.
Czy taka kwota to dużo?