ZTE ZXV10 W300 + TP Link WR 740N jak podłaczyć je razem?

Aha w taki sposób spróbować ok. Tak wiem o DUC ale komputer jest wyłączany a routery chodzą cały czas ponieważ używam wifi do smartfonów i tabletów w domu. Dziękuję za poradę dam znać czy się udało.
Aha a czy wystarczy szybka konfiguracja TP link czy pełna ? Trzeba mu ustawić jakiś zakres IP żebym mógł później się do niego dostać ?

Komputer nie musi działać cały czas. Ważne żeby był uruchamiany co najmniej raz dziennie :wink:

Właśnie tylko w tym sęk, że jak wyjadę to routery i tak chodzą a kompa nie będzie miał kto odpalić hihi :slight_smile:
A co z konfiguracją TP Linka robić całą czy szybką, zmienić mu adres IP żebym mógł się później do niego dostać ? Ewentualnie jak to zrobić ? Pozdrawiam

Konfiguracja jako dynamic IP plus Remote Managment no i oczywiście DDNS.

Moja widza aż tak daleko nie sięga :wink: O co chodzi z tym Remote Managment ?

Pisałeś że chcesz mieć dostęp do routera z zewnątrz więc piszę jak to zrobić:

Oczywiście przekierowanie odpowiedniego portu na ZTE na adres WAN w TP-linku.

Hmmm. Będę potrzebował dostęp tylko z domu aby móc wprowadzić nazwę hosta do DDNS i przekierować dwa porty 37777 i 38888. Wtedy też muszę to ustawić ?

Ale po co przekierowywać porty? Chyba rejestrator może być podłączony tak jak jest nie musisz go przerzucać przez dwa routery. TP-link ma służyć do odświeżania domeny no i ewentualnego dostępu bezprzewodowego.

Tak ale żeby obejrzeć obraz muszę przekierować dwa port w sumie jeden do obrazu 3777.
Obraz z rejestratora w domu mogę obejrzeć przez jego adres IP ( rejestratora) ale żeby obejrzeć ten sam obraz np na tablecie za pomocą 3G muszę przekierować port 3777 dodatkowo. Rejestrator jest obecnie podłączony do ZTE a później musze go przepiąć do TP Linka czy zostawić w ZTE ?
Dlatego pytam czy podpinając się do ZTE, modemem TP link muszę zrobić pełną konfigurację ręczną czy wystarczy Quick setup ?

Kolego, jeżeli podłączysz tylko router TP-link a nic nie będziesz zmieniał z okablowaniem rejestratora to po co przekierowywać porty na TP_linku? Ma on służyć tylko do odświeżania adresacji DDNS. Dostęp z zewnątrz masz (tak myślę) przez ZTE i przekierowane tam porty. TP-link nie ma nic wspólnego z rejestratorem jeżeli nie jest on podłączony do TP_linka.

Kurde ale namotałem faktycznie tak jak piszesz , przepraszam mea culpa. A co z podłączeniem i konfiguracją TP Linka ? Mam go podłączyć do ZTE i przeprowadzić mu normalnie konfigurację tak ? Pytam bo już się teraz pogubiłem :stuck_out_tongue:

Tak dokładnie aby mieć dostęp do internetu przez LAN i przez wifi.

Ok zatem będę walczył w poniedziałek z tym :slight_smile: Dam znać jak poszło :slight_smile: a razie problemów będę pisał tu na forum.
Dziękuję i pozdrawiam :slight_smile: życząc miłego weekendu.

Witam zainstalowalem tp linka ale nie moge sie do niego teraz dostac po adresie ip. Co zrobić?

TP-link się nie instaluje więc nie wiem w którym miejscu układanki jesteś? Prawdopodobnie twoja adresacja jest w innej podsieci niż ta na TP-linku.

Nie wiem co rozumieć przez " TP Link się nie instaluje ?" Ja go normalnie zainstalowałem, jako Dynamic IP. Znalazłem i ustawiłem domenę wszystko gra :slight_smile:
Rzeczywiście pula jego IP jest inna niż ZTE po prostu.
Dzięki za pomoc.

Router się konfiguruje i to przez przeglądarkę internetową :wink:

Witam, tyle wiem ale ja go normalnie zainstalowałem z płyty, następnie przeprowadziłem konfigurację oczywiście przez przeglądarkę. Wszystko działa prawidłowo. Dziękuje serdecznie za pomoc. Pozdrawiam
P.S.
Uwielbiam urządzenia TP Link :slight_smile: są proste w konfiguracji z dobrym supportem :slight_smile:
A tak na przyszłość mam pytanie: Jaki jest dobry router do neostrady ( czy jak to się teraz tam nazywa) aby miał dostęp do DDNS z no-ip ?

Z TP-Linka polecam W8970.

Ok, a czy jakaś tańsze rozwiązanie ? W miarę dobre powiedzmy do 100 lub 150zł ?