ZTE ZXV10 W300 + TP Link WR 740N jak podłaczyć je razem?

Dzień dobry :slight_smile:
Mam takie następujące pytanie: mam założony monitoring w domu i chciałbym oglądać sobie za pomocą tabletu z dowolnego miejsca. Jako iż posiadam neostradę mam od orange router ZTE ZXV10 W300, ale ten nie ma możliwości podpięcia DNS z no-ip, mam w domu drugi router TP Linka WR 740N. Czy da radę jakoś ze sobą podłączyć te dwa routery tak aby wpisać dane DNS z no-ip do TP Linka żeby można było oglądać ten monitoring ?

Czyli chcesz wykorzystać TP-Linka do odświeżania adresacji na serwerze DDNS?

Tak, chcę przez niego (TP Linka) przepuścić sobie nazwę domeny na no-ip, np xxx.no-ip.biz i jakbym to sobie wpisał w aplikacji an tablet np i chciał podejrzeć powiedzmy Szczecinie to żebym uzyskał dostęp do podglądu kamer. Wiem ze prościej było by kupić router dla neo od razu ale skoro mam taki do dyspozycji to może by się udała taka sztuczka ?

Podłącz do jednego z portów LAN-owych ZTE i port WAN na TP-linku no i konfiguracja DDNS na tp-linku. Powinno działać. Moim zdaniem prościej było by pobrać aplikację na komputer która będzie odświeżać adresację domeny.

Aha w taki sposób spróbować ok. Tak wiem o DUC ale komputer jest wyłączany a routery chodzą cały czas ponieważ używam wifi do smartfonów i tabletów w domu. Dziękuję za poradę dam znać czy się udało.
Aha a czy wystarczy szybka konfiguracja TP link czy pełna ? Trzeba mu ustawić jakiś zakres IP żebym mógł później się do niego dostać ?

Komputer nie musi działać cały czas. Ważne żeby był uruchamiany co najmniej raz dziennie :wink:

Właśnie tylko w tym sęk, że jak wyjadę to routery i tak chodzą a kompa nie będzie miał kto odpalić hihi :slight_smile:
A co z konfiguracją TP Linka robić całą czy szybką, zmienić mu adres IP żebym mógł się później do niego dostać ? Ewentualnie jak to zrobić ? Pozdrawiam

Konfiguracja jako dynamic IP plus Remote Managment no i oczywiście DDNS.

Moja widza aż tak daleko nie sięga :wink: O co chodzi z tym Remote Managment ?

Pisałeś że chcesz mieć dostęp do routera z zewnątrz więc piszę jak to zrobić:

Oczywiście przekierowanie odpowiedniego portu na ZTE na adres WAN w TP-linku.

Hmmm. Będę potrzebował dostęp tylko z domu aby móc wprowadzić nazwę hosta do DDNS i przekierować dwa porty 37777 i 38888. Wtedy też muszę to ustawić ?

Ale po co przekierowywać porty? Chyba rejestrator może być podłączony tak jak jest nie musisz go przerzucać przez dwa routery. TP-link ma służyć do odświeżania domeny no i ewentualnego dostępu bezprzewodowego.

Tak ale żeby obejrzeć obraz muszę przekierować dwa port w sumie jeden do obrazu 3777.
Obraz z rejestratora w domu mogę obejrzeć przez jego adres IP ( rejestratora) ale żeby obejrzeć ten sam obraz np na tablecie za pomocą 3G muszę przekierować port 3777 dodatkowo. Rejestrator jest obecnie podłączony do ZTE a później musze go przepiąć do TP Linka czy zostawić w ZTE ?
Dlatego pytam czy podpinając się do ZTE, modemem TP link muszę zrobić pełną konfigurację ręczną czy wystarczy Quick setup ?

Kolego, jeżeli podłączysz tylko router TP-link a nic nie będziesz zmieniał z okablowaniem rejestratora to po co przekierowywać porty na TP_linku? Ma on służyć tylko do odświeżania adresacji DDNS. Dostęp z zewnątrz masz (tak myślę) przez ZTE i przekierowane tam porty. TP-link nie ma nic wspólnego z rejestratorem jeżeli nie jest on podłączony do TP_linka.

Kurde ale namotałem faktycznie tak jak piszesz , przepraszam mea culpa. A co z podłączeniem i konfiguracją TP Linka ? Mam go podłączyć do ZTE i przeprowadzić mu normalnie konfigurację tak ? Pytam bo już się teraz pogubiłem :stuck_out_tongue:

Tak dokładnie aby mieć dostęp do internetu przez LAN i przez wifi.

Ok zatem będę walczył w poniedziałek z tym :slight_smile: Dam znać jak poszło :slight_smile: a razie problemów będę pisał tu na forum.
Dziękuję i pozdrawiam :slight_smile: życząc miłego weekendu.

Witam zainstalowalem tp linka ale nie moge sie do niego teraz dostac po adresie ip. Co zrobić?

TP-link się nie instaluje więc nie wiem w którym miejscu układanki jesteś? Prawdopodobnie twoja adresacja jest w innej podsieci niż ta na TP-linku.

Nie wiem co rozumieć przez " TP Link się nie instaluje ?" Ja go normalnie zainstalowałem, jako Dynamic IP. Znalazłem i ustawiłem domenę wszystko gra :slight_smile:
Rzeczywiście pula jego IP jest inna niż ZTE po prostu.
Dzięki za pomoc.