Zrywanie połączenia z internetem

komputer podłaczony kablem siec lokalna.
z WIN 7 Professional.
jest to HP 6000 SFF z c2d e8400; 4gb ddr3
Intel 82567LM Gigabit Network Connection (integrated on system board)
link do specyfikacji http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01865794
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docLocale=null&docId=emr_na-c01865797

zaraz po uruchomieniu jest internet, po kilku kilkunastu mintuach zrywa połaczenie z internetem na kilka minut; tak w kółko. Tymczasowo przywraca internet reset lub reczne zmiana adresu IP.
internet jest bo w innych kompach jest. na innym kompie z win 7 (też HP tylko nowszy) tez jest.
avast internet security - bez wpływy, bo zrywanie połaczenia jest po odinstalowaniu avvast lub jego wyłaczeniu.

Podejrzewam ustawienia karty sieciowej / win 7.

Daj IPCONFIG/ALL jak internet nie dziala.
Zrób jeszcze ping 8.8.8.8
oraz ping wp.pl

dawałem "pinka" do wp.pl
brak mozliwosci zlokoalizowania hosta ./ serwera wp
jutro dam jak bede w pracy

Zrób taki test jak w poradniku -

dobra ziomki
zrobiłem test, do routera sie nie połączyłem, komp jest w pracy.
1 do wp.pl i 8888 sie łaczy. okno cmd wylgada tak : kilka pinków dotarło do celu; kilka utracono; kilka dotarło i tak na zmianę. dotakowo co kilka minut na pasku w win - tam gdzie jest ikonka połaczenia internetowego żółty wykrzyknik...

2 posiedziałem w ustawieniach -( wyłaczenia seciowki jak oszczednosci energi nie miałem. ); we własciwosciach sieciowki była opcja" odpowiedz na sieć" - domyslnie wartośc ""automatyczny" - zmieniłem na włączony i
się poprawiło - pinki dochodzodziły częsciej, zrywanie połaczenia było tylko raz na 30 min.

3 zmieniłem sterownik win 7 do karty z 2008 na intelowski z 2013 z jakimis bajerami -jeszcze lepiej- nie ma żółtych wykrzykników.
4 na chwile obecną pozostał jeszcze problem ze co kilkanascie minut pinki nie dochodzą (sa tracone) ale połaczenie nie zrywa. <= da sie tutaj cos jeszcze ugrać czy to wina SIECI?

Liczyłem że wstawisz print screen-a z jakimś opisem tak jak w poradniku. Jesteśmy wzrokowcami.
Od kogo masz ten internet? Jak doprowadzony do mieszkania?

Internet jest w mojej pracy.
jakieś kilkaset komputerów.
avast pokazuje ze internet podłaczony do politechniki pewnie świoatłowodem

Takie rzeczy zgłasza się administratorowi sieci lub w dziale IT.

oczywiscie juz dawno zgłosiłem , przyszedł po kilku dniach i rozłozył rece twierdzac ze win 7 tak ma i do tego dochodzi stara sieć (stare serwery) - rozlozył rece i poszedł.

troche poszukałem i rozwiazałem problem

Pogratulować tylko działu IT.

1 opcje zaawansowane karty sieciowej:
obrazek:

-opcje zasilania - wyłączyć oszczedzanie energii; czasami komputer potrafi wyłączyc sieciówke po jakimś czasie.
-Receive Side scaling - ustawione powinno byc na Enable.
-Wait for link - domyslnie auto; powinno byc Enable.

W moim wypadku pomogło. Polecam również aktualizację sterowników.