Zrywanie połączenia z internetem WR841N

Witam, mam problem z siecią w moim domu. Mam Funbox'a połączonego ok. 20-metrowym kablem z WR841N.
Funbox 192.168.1.1(LAN)----(LAN) 192.168.1.2 WR841N.
Sieci wifi na obu urządzeniach mają tę samą nazwę, tak aby była widoczna jedna sieć. Udało mi się wykonać ping w momencie wystąpienia braku połączenia z internetem
1)

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Póki co skłaniam się za tym, że albo coś złego dzieje się z samym kablem? Ewentualnie wgrałbym gyrogyle do WR841 ale czy jest sens?

Ten komputer jest podłączony kablem czy przez WiFi do routera?

Komputer był połączony przez wifi

To zrywa Ci połączenie wifi na tym komputerze. Czy na innych sprzętach w domu dzieje się coś podobnego?

Wrzuć screena z programu Inssider.Pokaż zakładkę z Wireless Settings routera WR841.

Nie mam jak tego sprawdzić, ale mam telefon z androidem i tam czego takiego nie zaobserwowałem. W umie nikt inny kto korzysta sporadycznie z tej sieci nie spotyka się z tym problemem. Teraz otworzyły mi się oczy, że faktycznie może być problem z laptopem. Tylko, że w innej sieci nie zrywa mi na nim połączenia.
Ustawienia wr841

Inssider'a nie mam zainstalowanego (poza tym jest chyba płatny?). WiFi rozgłaszane na funboxie - kanał 1, na wr841 - kanał 11. Mieszkam w domu jednorodzinnym, wiec nie ma żadnych innych sieci w pobliżu
Jeszcze mogę dodać to, że prawdopodobnie połączenie jest częściej zrywane, gdy do tego WR841N podłączony jest jeszcze osobny AP-Client

Channel width ustaw na 20MHz i do testów Mode ustaw bez N-ki. Potestuj .Nie jest płatny u nas na forum jest do pobrania , na tel możesz sobie pobrać Analyzer.Region ustaw na Poland .

Na telefonie mam już od dawna aplikacje. Mam pytanie co w tym przypadku może dać zmiana trybu Poland z US? :slight_smile:

W sumie nic ta zmiana na Poland nieda ale mieszkamy w Polsce :wink:

zmiana na PL odblokowuje 13 kanał WiFI oczywiście nie sądzę, aby mogła pomóc, ale do dobrych nawyków należy konfigurowanie urządzeń WiFI zgodnie z lokalizacją

a na tych skrawkach screenshotów widać, że router znajdujący się pod adresem 192.168.1.19(!) informuje o braku możliwości połączenia z internetem
więc chętnie obejrzałbym wynik

tracert wp.pl

z momentu gdy nie ma problemów z połączeniem
(wynik nie musi być wklejony jako obrazek - prawy klawisz myszy na okienku "dosowej" konsoli i można zaznaczać i kopiować jako tekst)

192.168.1.19 to byl ówczesny adres laptopa na którym bylo pingowanie robione. Jutro dodam wynik testu, ale jak dzisiaj robilem to wszystko bylo ok.

jeśli sam sobie odpowiada informując o nieosiągalności hosta docelowego tzn. pakiety są na nim przetwarzane dwukrotnie - weź pod lupę programy antywirusowe/firewall

Gdy jest połącznie:

Tracing route to wp.pl [212.77.98.9]
over a maximum of 30 hops:
  1     1 ms     1 ms    <1 ms  funbox.home [192.168.1.1]
  2    25 ms    24 ms    25 ms  kiel-bng1.tpnet.pl [80.50.18.42]
  3    25 ms    25 ms    24 ms  kiel-r1.tpnet.pl [80.50.18.41]
  4    35 ms    35 ms    35 ms  gda-r2.tpnet.pl [194.204.175.230]
  5    36 ms    35 ms    36 ms  z-gda-r1.do-wp.tpnet.pl [213.76.0.162]
  6    36 ms    37 ms    36 ms  rtr2.rtr-int-1.adm.wp-sa.pl [212.77.96.65]
  7    36 ms    35 ms    35 ms  www.wp.pl [212.77.98.9]
Trace complete.

Gdy połaczenia brak:

C:\Users\Daniel>tracert wp.pl
Unable to resolve target system name wp.pl.

Internet nie wraca póki karta sieciowa nie zostanie zrestartowana automatycznie bądź ręcznie. Wywaliłem AVG właczyłem Defendera.

Edit: Wywalenie AVG nic nie pomogła. Połączenie nadal jest zrywane, karta wifi restartuje się.

Edit2: Ponowna instalacja sterowników karty sieciowej(zmieniałem również tryby oszczędzania energii) oraz wgranie gyrogyle na wr841 niestety nic nie pomaga :confused: Połączenie WR841 z laptopem poprzez kabel działa poprawnie.

Edit3: Przegląd zdarzeń karty wifi

nie wiem czy nie zabrnąłem z tym problemem zbyt daleko, ale może ktoś pomoże

Ok. Problem rozwiązany. Nie było problemu ze sprzętem i konfiguracją routerów. Problem leżał po stronie sterowników karty sieciowej. Mam windows 10. Instalowałem po kolei sterowniki, schodząc od tych najnowszych do najstarszych. Stabilna praca jest o dziwo tylko na najstarszych sterownikach dla mojej karty. Trochę mnie to zdziwiło, ale nich tak zostanie, bo wifi działa teraz stabilnie. Dziękuje ze wszelkie porady i pozdrawiam.