Zrywanie połączenia przy włączonym wifi TP-Link TD-W8961ND

Mój problem to zrywanie synchronizacji ADSL i połączenia z internetem tylko gdy włączone jest wifi, gdy natomiast wyłączę wifi wszystko działa poprawnie. Czasem zdarzy się taka sytuacja że przez kilka minut połączenie będzie działać przy włączonym wifi ale zazwyczaj rozłącza co kilka sekund na kilka sekund i znowu się łączy i tak w kółko. Mój router to TP-Link TD-W8961ND. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Pozdrawiam

Router jest nowy czy używany już jakiś czas? Oprogramowanie najnowsze dostępne na stronie producenta?

Router używany już od jakiegoś czasu, gdy był nowy nie było tego problemu przez ten czas co używałem, następnie przez prawie rok wi-fi było wyłączone bo nie potrzebowałem i teraz pojawił się ten problem... Nie wiem czy coś źle zrobiłem podczas konfiguracji czy poprostu sprzęt zawodzi.
I oprogramowanie najnowsze ze strony producenta

Pokaż status routera (parametry linii). Zrób test z konfiguracją radia na 802.11b+g i szerokość pasma 20MHz.

Różne konfiguracje radia też nie pomagają

Co to za dostawca internetu?

Multimedia

Spróbuj jeszcze z zasilaczem o większej wydajności np: 12VDC 1A. Polaryzacja taka sama jak w oryginalnym.

A zwiększenie napięcia z 9V w oryginalnym na 12V nie zaszkodzi bardziej sprzętowi?

Nie, nie zaszkodzi. Miałem ten router u siebie i testowałem na zasilaczu o takich parametrach. Przetwornice w tym sprzęcie mogą sporo wytrzymać.

Niestety zmiana zasilacza też nie pomogła ;/

Wygląda na uszkodzenie routera. Aby być na 100% pewnym warto sprawdzić zachowanie linii na innym modelu routera ADSL z wifi.