Zrywanie połączenia na wi-fi

Witam, problem polega na tym, że często jest zrywane połączenie na laptopie i tylko na laptopie poprzez wifi poprzez kabel nie ma takich problemów. Internet to opcja do 20 Mbit (włączone od poniedziałku, wczesniej na 10 mbit to samo) od początku umowy zawsze max prędkość na wifi na speddtescie tez osiąga max.
Router to TP-LINK TD-W8951ND

a tutaj specyfikacja połączenia oraz dziennik errorów

tak było na 10 a screeny z 20

pomóżcie bo jest to bardzo irytujące gdyż osoba korzystająca z laptopa dostaje białej gorączki

dodam iż ja korzystający z PC i internetu poprzez kabel gdy odpalam jakąś gre on-line to w tym czasie częściej zrywa a gdy nic nie robię to potrafi nie zrywać

Zainstaluj program Inssider . Przeskanuj sieć i daj screena na forum , dokładniej zakładkę Time graph.

Jak daleko jest oddalony laptop od routera?

O TO CHODZI ??

laptop od routera znajduje się jakieś 2 metry maksymalnie bo to w tym samym pokoju, dodatkowo wczoraj wymieniłem zasilacz z firmowego na inny ale jeszcze nie testowałem dziś wieczorem protestujemy. zasilacz z 0,6A na 2A taki mi pan w sklepie polecił bo tez ma router i jak mu pokazałem stary to powiedział ze za słaby

Potestuj i opisz na forum.

Właśnie przed chwilą nastąpiło pierwsze zerwanie połączenia na laptopie. wyskoczył żółty wykrzyknik na ikonce połączenia bezprzewodowego i po jakiś 10-15 sekundach wrócił sam ale to tak nie może być żeby na PC było a na wi fi zrywało jak chce :frowning:

Jak masz możliwość podstawienia zasilacza o większej wydajności prądowo/napięciowej to zrób. Może być nawet 12VDC 1A.

nie wiem czy router sie nie spali :stuck_out_tongue: na routerze napisane jest 9V 0.6A
zaktualizowałem sterowniki w laptopie wraz z karta sieciowa bezprzewodowa i zobaczymy jak będzie

Bądź spokojny o to. Nie spali się.

no to jutro jak wrócę z pracy to kupie bo dziś już nic nie załatwię, ale wczoraj nawet po aktualizacji sterowników dalej rozłączało :frowning: mam nadzieje że ten zasilacz mocniejszy coś pomoże

Sprawdzisz zobaczysz.

podłączyłem zasilacz 12V 1,5A i dalej rozłącza :frowning: może to coś z karta sieciową w laptopie ? jeszcze pójdę dzisiaj do kolegi który ma livebox-a i neta takiego samego jak ja i sprawdzimy czy będzie rozłączać jeśli tak tzn że coś z laptopem ? a jeśli nie to coś z routerem ?
mogę oddać ten zasilacz do sklepu? do 17 mogę go zwrócić tak się z Panem umówiłem

Trzeba jeszcze sprawdzić na innym sprzęcie posiadającym wifi.

Nie mam za bardzo jak sprawdzić :confused:

A jak z tą kartą sieciową?

nastąpiła mała rewolucja otóż zaktualizowałem firmware routera i narazie nie zrywa o dziwo
btw. u kolegi na liveboxie nic nie zrywało więc karta sieciowa działa dobrze