Zmiana tl-wr340g na wr841n

Witam, jako że stary router zaczynał często miewać chwilowe przerwy z połączeniem internetowym postanowiłem zainwestować w nowszy model. Do starego routera ciągnąłem dotychczas dwa kable- od routera do komputera oraz internetowy do routera. Gdy podłączam podobnie nowy router wszystko wydaje się być ok, konfiguracja z płytki przebiega pomyślnie jednak w konfiguracji internetowej widać iż router nie potrafi pobrać adresu WAN, jestem raczej laikiem w tych kwestiach i po 1.5h męczenia się, szukania odpowiedzi w internecie właśnie zmuszony jestem do napisania tutaj i błagania o pomoc. Proszę o rady! Dodam także iż po konfiguracji jest już widoczna sieć wifi, do której także nie można się podłączyć.

Stary router to? Jakie masz łącze internetowe i jak doprowadzone?

Stary router jak w tytule tl-wr340g, połączenie przewodowe od osiedlowego dostawcy internetu. Jeśli to pomoże to chętnie ukaże screeny ewentualnych ustawień na owym routerze.

W tej chwili działasz na WR340g? Jeżeli tak to daj obrazek ze statusu routera? Orientujesz się czy dostawca filtruje adresy mac?

Tak funkcjonuje na nim,

Hmmm, nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale dostawca internetu domyślnie przypisuje wszystkim jedno IP, na prośbę wydziela je, a ja jakieś 2 miesiące temu skorzystałem z tej możliwości także mam uniwersalny adres IP.

W nowym routerze użyj funkcji MAC Clone i wpisz adres z WAN-u WR340g (00:1A:4D:4A:E0:5F). Klikasz Save i robisz reboot routera.
Konfiguracja routera -

Po tej konfiguracji daj obrazek ze statusu WR841N

Działa, podziękował, ze świecą tak szybkiej pomocy szukać :slight_smile:

U nas nie ma problemu, zawsze ktoś pomoże. W razie problemów zapraszam ponownie na forum. Temat proszę zamknąć :wink: