Zmiana siły sygnału tplink1043ndv1

Posiadam router tplink 1043nd v1 chciałbym mu zmienić w Gargoyle siłe sygnału niestety nie da się w graficznym interface tego zrobić , router cały czas pracuje z pełną mocą wpisywałem tam każda liczbę z zakresu od 1-25 i nic zero reakcji moc nadawania cały czas max , napiszcie co mam zrobić .

Pozdrawiam Spider12

Raczej nie zmienisz. Moc nadawania routerów SOHO jest ustalona na poziomie 100mW. Podyktowane jest to prawami unijnymi.

to dlaczego jest taka opcja w gargoyle ? wpisuje i nic.

Nawet jeżeli ustawisz 24dBm to i tak moc będzie na poziomie 100mW. W jaki sposób sprawdzasz czy jest ustawiona właściwa moc? Jest to ustawienie programowe, Ty jedynie możesz zmniejszać.

to jak sobie z tym poradzić?

Nic z tym nie zrobisz. Nie zwiększysz siły sygnału powyżej 24dBm. Jedynie możesz zmniejszać. To wszystko.

U mnie działała zmiana tego parametru. sam używałem mniejszej mocy.
Zainstaluj inssider i sprawdź poziom sygnału
ustaw wartość na np 1 lub max i sprawdź siłę sygnału czy ulega zmianie.

Heinz opisz jeżeli możesz to szczegółowo co i jak pokoleji tak jakbyś to tłumaczył początkującemu .

Spróbuj pobrać tego:

rozpakuj i uruchom
Sprawdź jaki masz poziom sygnału. Najlepiej zrób też pomiar jak odsuniesz laptopa od routera.
Zaloguj się do routera i zmień ustawienie mocy
Sprawdź jeszcze raz w inssiderze czy widać zmianę.

tam jest według mnie błąd powinno pisać od 0 - (-24dbm) , zgodnie z http://emilab.pl/kalkulator-eirp/
zobaczcie sobie faktycznie sprawdzałem i są różnice ale dla mnie nie wystarczające moim celem jest zmniejszenie mocy nadawanej tak by mieściła się w granicach mieszkania , próbowałem wykręcić anteny po wykręceniu wszystkich dopiero moc spada do - 85dbm i sygnał w pokoju obok już znika ale po wkręceniu juz choćby jednej moc wzrasta do -40 dbm, szkoda że w gargoyle nie ma możliwości ingerencji w całą moc routera Pozdrawiam

Takie rzeczy (błędy) trzeba zgłaszać u autorów tego oprogramowania. My nie tworzymy alternatywnego oprogramowania do routerów TP-Link.

Dlaczego sądzisz że jest tam błąd?
Kolejna sprawa to że ustawienie mocy nie musi współgrać z aktualną nastawą. wybranie opcji 24dBm nie oznacza że router włączył moc 250mW tak jak ustawienie 0 nie musi przełączyć go w moc 1mW.
W oprogramowaniu LuCI można sprawdzić z jaką mocą nadaje radio, można też to sprawdzić komendą iwlist txpower