Zmiana serwera DNS - w którym oknie wpisać (Network > WAN czy DHCP)?

Witam,
posiadam internet radiowy. W dniu wczorajszym chcąc podzielić sobie łącze na laptopa oraz komputer stacjonarny zakupiłem router Tp-Link TL-WR841N. Konfiguracja przebiegła pomyślnie. Mam jednak wrażenie, że strony internetowe otwierają się nieco wolniej niż bez routera (może się mylę i jest to tylko subiektywne wrażenie). Chciałbym więc w związku z tym zmienić adres serwera DNS na DNS providera jaki był przed użyciem routera (bo nie wiem czy nadal go mam skoro jak sprawdzam szczegóły połączenia sieciowego w Windowsie lub w oknie "DHCP" w panelu konfiguracyjnym routera to zamiast wcześniejszego konkretnego DNSu providera jest "192.168.0.100").
Pytanie: w którym z niżej podanych okien w panelu administracyjnym routera zmienić adres serwera DNS (jeśli oczywiście trzeba):

  1. "Network" > "WAN"
  2. "DHCP"
  3. czy może zwyczajnie w połączeniach sieciowych w Windowsie?
  4. a może w ogóle nie zmieniać i nadal mam DNS providera?

W tej chwili tak jak wspomniałem wcześniej w panelu administracyjnym routera w oknie "DHCP" mam po automatycznej konfiguracji routera ustawione na 192.168.0.100 i to mnie właśnie zastanawia.
W oknie "Status" na porcie WAN mam jednak nadal automatyczną adresację od providera oczywiście wraz z właściwym adresem serwera DNS (czyli tak jak przed użyciem routera - taki właśnie adres DNS chciałbym by był nadal używany przez oba komputery).
Czy to że w oknie "DHCP" oraz w połączeniach sieciowych w Windowsie jako adres serwera DNS wyświetla się "192.168.0.100" ma znaczenie czy może jednak pomimo wszystko komputer nadal (opcja porządana) korzysta z serwera DNS providera skoro widnieje on w oknie "WAN"?
Przed zainstalowaniem routera miałem serwer DNS providera i było ok.
Trochę może zagmatwałem: ale jeszcze podsumowując na koniec moje pytanie generalnie sprowadza się do tego czy fakt, że zarówno w Windowsie jak i w oknie "DHCP" panelu administracyjnego routera pojawia się zamiast wcześniejszego konkretnego adresu DNS providera adres "192.168.0.100" świadczy o tym, że komputery teraz korzystają z takiego adresu DNS i może mieć to wpływ na czas otwierania stron internetowych czy może jest to po prostu np. jakiś wewnętrzny lanowski adres DNSu służący tylko do komunikacji na linii komputer-router (tak sobie to tłumaczę bo się nie znam), a komputery nadal wykorzystują DNS providera skoro widnieje on w oknie "WAN"?
Dodam jeszcze, że już po zainstalowaniu routera i wykonaniu testu prędkości łącza przy użyciu strony test.4web.pl test pokazuje prędkość prawidłową.
Z góry dziękuję za pomoc.

Przypisz DNS-Y w zakładce DHCP settings .Primary DNS i Secondary DNS. Save i Reboot routera . Możesz je również przypisać ręcznie do karty sieciowej komputera .

Serdecznie dziękuję, o taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Podziękowanie już leci. Chciałbym jeszcze tylko z ciekawości zapytać się tak na przyszłość o dwie kwestie:

  1. z udzielonej odpowiedzi wnioskuję, że zawsze nadrzędną opcją jest to co wpiszę ręcznie w ustawieniach karty sieciowej pod Windowsem niezależnie od tego co znajduje się w panelu konfiguracyjnym routera, a więc nie trzeba zmieniać tego co jest w panelu, wystarczy jedynie ręcznie przypisać odpowiedni DNS w ustawieniach karty sieciowej czy tak?
  2. gdybym chciał kiedyś zmienić serwer DNS na jeszcze inny, a więc różniący się od DNSu providera np. DNS google albo OpenDns, czy oprócz zmiany w zakładce "DNS Settings" musiałbym zmienić te DNSy również w zakładce "Network" > "WAN"? (a może wystarczyłaby zmiana opisana powyżej w punkcie 1, bez "dłubania" w panelu administracyjnym routera (innymi słowy: do czego służy opcja zmiany adresu DNS w zakładce "Network" > "WAN" skoro jest to także w zakładce "DNS Settings")?