Zmiana MAC routera

Witam,
mam taki problem, iż kupiłem router TP-link TD-W8960N i mam internet w ofercie firmowej DSL w neostradzie. Dzwoniłem na infolinie i powiedzieli mi, iż nie można zmienić routera na swój tak jak w przypadku normalnej neostrady. Nie mam tego loginu i hasła neostradowego. Można korzystać tylko z tego routera co oni dadzą, gdyż oni mają ten router (jego adres MAC) zarejestrowany u siebie. Stąd też moje pytanie, czy można zmienić ręcznie adres MAC routera TP-link na ten neostradowy?

Można bez problemu, to oficjalnie chyba występuje pod nazwą klonowanie MAC, a nieoficjalnie to jest zwykły spoofing. :smiley: Tam w panelu routera masz odpowiednie opcje od tego w konfiguracji interfejsu WAN.

W Twoim przypadku klonowanie MAC'a nie przyniesie żadnej korzyści.
W DSLu MAC potrzebny jest aby ich modem/router pobrał odpowiednią konfigurację. Oni Ci loginu nie podadzą.
Jaki modem/router dostałeś?

Mam router Cellpipe 7130. Ponadto powinienem mieć internet 1Mb/s lecz w rzeczywistości gdy obciążam sieć całkowicie- torrenty to nie przekracza mi 125 kb/s. Tak samo w przypadku pliku testowego do sciągnięcia przez neostradę. Gość sprawdzał w tym samym czasie i jak ja miałem to ok. 125 kb/s to oni niby wysyłali 1,1 Mb- nie wiem czy to normalne? Ze strony routera tego co mam teraz mogę odczytać dodatkowo że line rate upstream- 322 kb/s a downstream 1314 kb/s, ale nie wiem czy to jakieś znaczenie ma. Zastanawiam się czy to może być jakaś zła konfiguracja tego obecnego routera?

Jak zrobiłem speedtest na stronie orange to wyszło mi że prędkość pobierania to 0,13 Mb/s (0,97Mb/s)

Z cellpipe można wyciągnąć konfigurację. Poszukasz o tym w internecie.

Ze strony cellpipe z hasłem i nazwą użytkownika "user" wyciągnąłem hasło admina naciskając "wyświetl źródło strony".
Następnie logując się jako admin zapisałem kopię zapasową z której wyciągnąłem login i hasło. login w formacie xxx@internetdsl. Przy czym hasło trzeba odkodować za pomocą programu base64 decode.
Tak więc posiadam już login i hasło do tego dsl. Wpisałem go w moim TP-Link, zmienił się status ADSL info i Internet info na "UP", lecz nadal nie działa internet gdy wpisuje nazwę strony. Stąd moje pytanie czy muszę coś jeszcze zrobić, czy po prostu nie da się zmienić tego routera?

jak wygląda status w routerze?
Daj wynik z polecenia:

ping 8.8.8.8
ping wp.pl

Już sobie poradziłem :slight_smile:
Chodziło dodatkowo o ustawienie Static DNS IP address na taki sam jak w był poprzednio w Cellpipe.
Może było to coś oczywistego, ale ja nie jestem ekspertem :wink: Dzięki za pomoc :slight_smile:

Przesyłam wyniki z polecenia ping. Chciałem spytać bo teraz prędkość pobierania zwiększyła mi się do ok. 150 kb/s przy wcześniejszym 125kb/s. Czy jeśli mam internet DSL 1024 kb/s (pobieranie) - 256 kb/s (http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_DSL) to czy powinienem pobierać plik z prędkością 1Mb/s czy wygląda to inaczej? Pytam ze względu na to żeby nie wzywać serwisu na darmo :slight_smile:

Jeśli masz opcję 1Mb to pobieranie powinno być około 1024kbps czyli 128KB/s a wysyłanie 256kbps czyli 32KB/s
Synchronizacja routera powinna wynosić 1312/320kbps