Zmiana firmware na nowy

Witam wgrałem nowy firmware V3_140305 do rutera TD-W8961ND no i mam problem.Przed wgraniem nowego firmware miałem internet z Multimedi 2 mega po wgraniu własnie tego nowego internet niestety działa tylko na 1 mega .Na speed tescie tez pokazuje 1 mega a nie tak jak było przed wgraniem nowego firmware.Po podlaczeniu orginalnego modemu od multimedi internet jest normalnie 2 mega .Co zmienic zeby na ruterze było tak jak wczesniej 2 mega a nie jeden ?

Przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Pokaż zakładki z ustawień. Predkość jest na radiu i kablu taka sama?

Tak na wi fi tez jest 1 mega zamiast 2 mega :-\

Pokaż zakładkę Status jeszcze. Po zamianie oprogramowania zrobił bym reset do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurował router.

Te screany robiłem po resecie .Resetowałem przyciskiem na ruterze i wchodzac w ruter

Masa błędów CRC. Przejrzyj linie w domku , czy masz wpięte prawidłowo filtry.

Potwierdzam, sprawdź linię telefoniczną w mieszkaniu.

Błedy sa bo z linia jest cos nietak bo rozłacza dosc czesto ale to nie wina lini raczej bo jak wczesniej napisałem to stało mi sie po wgraniu nowego firmware na starym bylo dwa mega i rozłaczalo a teraz jest dwa mega tylko na modemie.Najgorsze jest to ze niemam starego firmware a te ze strony t p link po wgraniu ich nic to nie daje dalej jest 1 mega.Dodam tylko ze przed chwila sprawdziłem na dwuch innych filtrach i dalej to samo :-\

Czym sprawdzasz tą prędkość?

Tylko i wyłącznie bym tutaj szukał problemu na lini , a nie w routerze. Przełącz modulacje na niższą wartość np . na G.dmt.

Linia do naprawy. przy tym tłumieniu powinieneś mieć synchronizację na poziomie 5000-6500
Możesz spróbować wybrać w Advanced Setup - ADSL ADSL Mode i wybrać G.DMT lub ADSL. i sprawdzić na jakich parametrach synchronizuje się router.
Na czas testów odłącz filtry i telefony od linii.

Nic juz z tego nie rozumiem podłaczyłem stary ruter i na starym jest to samo czyli 1 mega zamiast 2 a na starym nic nie wgrywałem nowego.Czyli to pewnie linia tylko dlaczego na modemie działa normalnie czyli 2 mega a na ruterach z tp link 1 mega ?

ustaw g.dmt i sprawdź.

Jak ustawie gdmt niema wogule internetu

No to została naprawa linii, a w pierwszej kolejności zastąpienie płaskiego kabla kablem YTKSY lub UTP.

A dlaczego na modemie jest normalnie 2 mega te rutery z tp link sa jakies gorsze i jak jest linia zepsuta to nie funkcjonuja prawidłowo ?

To są dwa kompletnie różne urządzenia modem USB i router. Linia jest uszkodzona a router robi wszystko aby zapewnić jak największą stabilność łącza obniżając automatycznie prędkość. Tak ma napisane oprogramowanie i nie zmienisz tego.

OKI teraz rozumiem pozostaje dzwonic do multimedi i to zglosic jak naprawia ta linie to dam znac czy to pomogło

Ale ja głupi jestem ;D odkryłem dlaczego po zmianie firmware mam 1 mega zamiast 2 a mianowicie ostatnio konfigurowałem koledze taki sam ruter i na pulpicie zapisałem sobie konfiguracje z jego rutera.No i po wgraniu nowego firmware zamiast wpisac swoje hasło i login to wpisałem jego a on ma internet 1 mega. ;D
Po wpisaniu swojego hasła i loginu na ruterze mam znowu 2 mega tylko jest problem z rozłaczaniem internetu no ale juz dzwonilem i maja to sprawdzac ;D ;D

Czasem tak bywa że szczegóły robią dużą różnicę :wink:
Jeżeli temat wyczerpany to proszę zamknąć wątek. W razie problemów zapraszamy ponownie.