Zmiana adresu IP

Witam

Mam pewien problem i potrzebuję porady. Otóż posiadam router TP-LINK WR841N i chciałbym się zapytać czy jest możliwość za pomocą routera bądź jakiejś konfiguracji w komputerze zmieniania adresu IP komputera bez restartowania routera bądź komputera? Posiadam Windows 7 64bit. Internet po kablu w Dialogu. Adresy IP i adres serwera DNS jest uzyskiwany automatycznie. Próbowałem różnych sposobów i nie działa nic innego jak tylko restart routera:)

Dziękuję i pozdrawiam

O jakim adresie mówisz wewnętrznym w sieci lan czy zewnętrznym na Wanie ?

Hmm szczerze to nie mam pojęcia:)
Chodzi mi to, pod jakim adresiem IP widzi mnie odwiedzana strona. Kiedy w przypadku zmiany adresu IP na inny, ta sama strona widziała mnie pod tym zmienionym adresie IP.

Tylko i wyłącznie zmiana adresu występuje po restarcie routera(lub w przypadku neostrady co 24 h) . Bo to adres zewnętrzny na Wanie . Więc żadna zmiana adresu na komputerze nie powoduje zmiany.

Jeśli po restarcie routera działa zmiana IP to pewnie jest tam skonfigurowane połączenie PPPoE.
Wtedy logowanie na 192.168.1.1
Zakładka Network - WAN i przycisk disconnect/connect i IP powinno być zmienione.
Polecam OpenWRT wtedy komenda przez telnet/ssh "ifup wan" i IP zmienione w kilka sekund.
Daj jeszcze IPCONFIG /ALL z komputera.
i screen statusu z routera

Pomyliłem się. Napisałem, że działa taka zmiana po restarcie routera. Otóż nie, działa tylko po restarcie modemu DSL. Jeśli ma to znaczenie.
Zaraz wypróbuję poradę Heinz'a:)

Jeśli na modemie masz nawiązaną sesje PPPoE to najlepiej ustawić go w tryb bridge i połączenie nawiązywać na routerze. Wtedy unikniesz podwójnego NATu.

Tak jest połączenie PPPoE. W załączeniu przesyłam screeny z IP Config oraz z połączenia.
Nie do końca wiem o czym piszesz tj. w ustawieniu połączenia w trybie brigde:)

Jak Ty masz to połączone? bo wg tego co widać to router jest pominięty.
Co to za modem?

Teraz załączyłem aktualną konfigurację. Bo tamte pliki były robione jak miałem problem z podłączeniem routera:)
Natomiast co do mojego problemu to zauważyłem teraz, że przy restarcie modemu odwiedzana strona faktycznie widziała mój komputer z innym IP ale tylko jednorazowo dla każdej przeglądarki tj. Opera, Chrome, Explorer. Po kolejnym restarcie modemu DSL już nic to nie dawało.

Próbuj na stronie routera http://192.168.0.1/
Zakładka Network - WAN i przycisk disconnect/connect i IP powinno być zmienione. Zobaczysz to na stronie "status" menu routera

Prościej chyba zrestartować prądowo lecz nieco dłużej trwa ze względu na synchronizację łącza z linia . Takie jest moje zdanie

Próbowałem obydwu sposobów. Owszem zmieniają IP ale to chyba nic nie daje. Bo strona cały czas mnie blokuje.

Co to za stronka jeśli można wiedzieć ?

Jeśli IP jest zmieniony ( możesz sprawdzić na stronie np. http://whatismyipaddress.com/ ) to możliwe że strona blokuje całą grupę adresów np 83.10..

Głosowanie na stronie internetowej:) chciałem pomóc znajomym. Strona daje możliwość oddania 5 głosów jednego dnia.
Może tak być, że blokuje grupę adresów IP. Tylko np. na tym samym adresie IP mogę zagłosować z trzech różnych przeglądarek:)

skoro z innych przeglądarek idzie to nie wina IP.