Zgłaszanie błędów

Witam, gdzie można i czy można w ogóle zgłaszać gdzieś błędy routera?
Zauważyłem, że w Archer C5 V4 ac1200 przy włączonej funkcji: Wireless Schedule, nie można wyłączyć pasma 5 GHz, to znaczy, można odhaczyć, ale po jakimś czasie samoczynnie się włącza.
Również po ustawionym czasie pasmo 5 GHz również się załącza.
No i propozycja czy dałoby się dodać do ustawień FTP, aby można było do konkretnych folderów przydzielać dostęp określonym użytkownikom.

To pierwsze można na normalnym supporcie zgłaszać.
Funkcjonalności to już grubsza sprawa i zwykle decyzja projektowa, więc zmiany listy funkcji bym się nie spodziewał. W niektórych modelach możesz przejść na soft alternatywny i tam ma wszystko, na co starczy ci pamięci.
A problem z twoją propozycją jest prosty - informacje o uprawnieniach trzeba by trzymać w pamięci routera, bo FAT tego nie obsługuje, a grzebanie w NTFS chyba wcale nie jest obsługiwane. A co robić z tymi danymi, jak odłączysz dysk?

Nigdy się nie bawiłem wgrywaniem softu do routerów, tak że tutaj nie poszaleję za bardzo.
Nie pamiętam modelu kolegi TP-Linka, ale on tak ma zrobione, każdy ma swój folder i dostęp do niego, ale ma wadę: USB2.0.
Wolne łącze to drugie i dlatego chciałem przenieść FTP do mnie, ale u mnie jak się zaloguje, to dostęp jest do całego dysku niestety.
A może Jakubie znasz, jakiś fajny router z zaawansowanymi ustawieniami FTP z USB 3.0 jak dla mnie wystarczy jednopasmowy na 2.4 GHz?.
Ewentualnie gdzie mógłbym znaleźć alternatywny soft?

W soft alternatywny warto się bawić jak masz dużo cierpliwości i czasu na naukę (tu trzeba rozumieć co się robi) i samozaparcia do walki z linią poleceń do bardziej zaawansowanych rzeczy.
Ustal co to za model TP-Linka ma kolega, warto popatrzeć na emulatory interfejsów i porównać.
Co do modeli z takimi funkcjami to ja zwykle patrzę od razu na NASy różnego rodzaju, ale chyba coś się powinno dać znaleźć routerowego, ale nie korzystałem zbyt masowo z takiej funkcjonalności.

Ok router kolegi to TD-W9970, i chyba się na niego zdecyduje, bo nie jest drogi, USB 2.0 jakoś przeboleję.
Co do NAS, do moich celów to przerost formy nad treścią.

Ale masz świadomość, że W9970 to router ADSL (z modemem ADSL na linię telefoniczną), a nie z wejściem WLAN RJ-45 typu Ethernet jak inne Archery?

To, że ma ADSL to wiem, ale sugerowałem się 4 wejściem: LAN4/WAN ?

Zdjęcie

Na TP-Link Emulator jest możliwość sprawdzenia menu, i widzę, że można ustawić port WAN na LAN4

Tyle że ciągle to trochę kupowanie funkcji, których nie potrzebujsz i odcięcie się od ewentualnej zmiany oprogramowania na alternatywne (ADSLowe modele zwykle nie mają alternatyw dostępnych).

Niby tak, ale to tylko sama funkcja ADSL, którą można wyłączyć, poza tym 150 zł to niezbyt duży wydatek, a wgrywać alternatywnego softu raczej nie będę, bo w sumie już mógłbym to zrobić gdybym potrafił.
No nic, poniucham troszkę, jeszcze u konkurencji, może się coś fajnego znajdzie.

Tu możesz też pisać o konkurencji jak coś fajnego znajdziesz, bo nie jesteśmy nijak związani bezpośrednio z TP-Linkiem, a nawet nie jesteśmy specjalnie przez nich lubiani.

Znaczy, że co? Pomagacie ludziom bezinteresownie, a im się to nie podoba?
To może po polsku niech dadzą softy, może będzie mniej problemów...

Skoro można, to dobrze, nie bardzo chciałem rzucać firmami, ale np. fajne są routery Asus, przewaga taka, że polski interfejs, i dodatkowa funkcja "Download Master" czyli można zapuścić ściąganie bezpośrednio na wpiętego pendrive. Niestety nie można podejrzeć menu i tu się troszkę obawiam, więc na razie niucham.

To długa historia z TP-Linkiem, na razie przygarnąłem domenę i utrzymuję treści, bo jak widać są przydatne. Ale dochodu pokrywającego choć koszty z tego nie ma i raczej nie będzie, bo nie o to chodzi.
Co do języka - to zależy od modelu, ale wiele z nich ma już polskie wersje w TP-Link. Ale wiele Asusów faktycznie nieźle sobie radzi, sam kiedyś pomagałem w konfiguracji wielu ASUS RT-AC51U z modemem E3372 i to działało bardzo ładnie, zwłaszcza na alternatywnym sofcie - otwartej wersji asuswrt, czy jak to się nazywało. Przede wszystkim nie miało takich ograniczeń co do zasilania w odróżnieniu od MR3420 v1 i v2 - w każdym razie dla modemów.
Sam używam Mikrotików, Linksysów, Xiaomi, Huawei, TP-Linków, wynalazków różnych innych - zależnie od zastosowania, dostępnego budżetu czy też po prostu możliwości (bo jest pod ręką).

Ok, wyniuchałem router Asus RT-AC52U B1, ma wszystko, to co chciałem, no może brak funkcji wyłączania i włączania o zadanych godzinach by się przydał, ale za niewielkie pieniądze, ma w/w funkcje