Zestawienie połączenia przy pomocy TL-WA7510N

Witam
próbuję połączyć dwie sieci za pomocą urządzeń TL-WA7510n.
Operation mode na obydwóch urządzeniach ustawione BRIDGE WHIT AP.
Przy wyszukiwaniu nadajników siła sygnału około 25-28.
Odległość około 150 m - urządzenia się widzą "wzrokowo", po drodze są gałęzie z drzew, ja swoim okiem widzę jedno i drugie białe pudełko, wydaje mi się że to nie wina przeszkód po drodze.
Dwa razy mi się jednak udało, na stronie urządzenia STATUS miałem rosnącą liczbę wysyłanych i odbieranych pakietów, istniały pingi do komputerów z drugiej sieci, logowałem się nawet do TL-WA7510n z tej drugiej sieci. Zgrałem plik z udostępnionego folderu.
Jednak po 20 - 30 minutach wszystko padało. Liczniki stoją, brak pingów.
Czy siłą na poziomie 25-28 wystarczy do tego aby połączenie było stabilne?
Czy ktoś miał podobne problem - proszę o podpowiedź.
Czy istnieje, ewentualnie, stabilne i bezpieczne oprogramowanie alternatywne.
Dodam że oprogramowanie jest najnowsze.

Tytuł tematu poprawiłem. Proszę na przyszłość pamiętać. CHACA

Za mało masz tego sygnału aby działało poprawnie.
Wiem to przy robieniu instalacji i wiem ile widzę sygnału i muszę przerabiać instalację.

Pomiń drzewa - daj wyżej. Zobacz jak to wyjdzie.
Ja stosuję UBNT NS M5 Loco.

Jeden musi działać jako AP drugi jako Bridge lub Client.

Dziękuję popróbuję.
Dziwne że działało na bridge ustawionych na obydwóch, no ale tylko 30 min.

Dzisiaj trochę spróbowałem przenieść urządzenia w lepsze miejsce siła sygnału 33, jednak dalej bez zmian, raz się urządzenia widzą a raz nie.

Zauważyłem że w okolicy są dwa inne AP siłą sygnału 5 lub 6, je przy wciśnięciu funkcji search widzę częściej.

Inne pytanie gdzie znajdę coś takiego, może to mi pomoże w lepszym ustawieniu. Nie mogę tego znaleźć.

Inteligentne narzędzia zarządzające
Narzędzie 1: Ustawienie Anteny
Narzędzie ustawiania anteny może być wykorzystane do ustalenia najodpowiedniejszego kierunku transmisji bezprzewodowej.
Narzędzie 2: Narzędzie pomiaru parametru ACK Timeout
Narzędzia pomiaru parametru ACK timeout umożliwia dostosowanie odległości pomiędzy dwoma punktami dostępowymi w celu uzyskania jak najstabilniejszego połączenia bezprzewodowego.

Poniżej emulator.
http://www.tp-link.com.pl/resources/simulator/TL-WA7510N/index.htm]http://www.tp-link.com.pl/resources/simulator/TL-WA7510N/index.htm

Na jakąś chwilę udało mi się połączyć - uruchomiłem program na komputerze w jednej sieci i połączył się z bazą na serwerze na drugiej. Ale po jakimś czasie wszystko pada. I ciężko ponownie połączyć.

Ustawiłem obydwa urządzenia na BRIDGE bo tak działa jeśli działa :slight_smile:

Jaki masz ustawiony kanał i na jakich kanałach nadają inne sieci. Nie używaj wartości automatycznych. Próbowałeś zmieniać mode?

Kanały wybrałem inne niż "obce", przy bridge na obydwóch mam takie same tak jak napisali w instrukcji.
Niestety nie mam innego na podmianę. Są nowe.

Dlaczego nie próbowałeś konfiguracji AP a na drugim Client lub Bridge?

Zrobiłem AP - > Client i pojawił się inny problem.
AP jest podłączony pod router d-link dir-100 a Client pod TL-MR3220. Obydwa mają ustawione takie same bramy.
I teraz router clienta staje się routererm głównym, chciałbym żeby było odwrotnie. Jak prawidłowo ustawić routery.

Jakie one mają adresy IP?
Trzeba zrobić tak aby w jednej podsieci nie było takich samych IP.
Zrób to tak:
Dlink 192.168.0.1
AP 192.168.0.2
AP client 192.168.0.3
MR3220 jako router na porcie wan będzie miał 192.168.0.4 a w LAN 192.168.1.1
MR3220 jako AP to kabel do portu LAN, wyłączone DHCP, LAN IP 192.168.0.4

Mam tak:
Dlink 192.168.3.14 brama
AP 192.168.3.254
AP client 192.168.3.252
MR3220 192.168.3.14 ma być routerem tylko na przewodzie. WiFi wyłączone.
D-link ma być głównym.

Dlaczego masz na dlinku i mr3220 te same IP?
Jak mr ma być routerem to jego WAN powienien być 192.168.3.250 a jego Lan musi być z innej podsieci np 192.168.5.1

Czy komputer z podsieci 192.168.5.1 będzie widział komputer z podsieci 192.168.3.14

Z podsieci 5.1 będzie widział komputery z 3.14 ale komputery z 3.14 będę widziały tylko router.
Jeśli zależy na "obustronnym widzeniu" to MR3220 użyć jako switcha ( ominąć port WAN i wyłączyć DHCP)

Co znaczy ominąć WAN ? Podpiąć po prostu pod lan ??

Tak.

Witam
połączenie działa.
Do routera d-link dir-100 podłączyłem TL-WA7510N jako access point, drugi TL-WA7510N ustawiony na client i podłączony do niego swich i do niego komputery.
Pod klientem działa jeszcze stary HUB który łączył dawno temu komputery - nie mogę go jeszcze pominąć.
Cały tydzień działało ok, aż pewnego dnia o około 11:25 rozłączyło, po jakimś czasie samo się naprawia. Następnego dnia znowu około tej godziny sieć z klientem odłącza się.
Podczas braku połączenia nie mogę się zalogować do access pointa - z sieci z routerem do którego jest podłączony, mogę za to wejść z sieci "klienckiej". Dziwne. Po 11:25 połączenie między dwoma sieciami ginie. Między TL-WA7510N jest.
Access point po prostu znika z sieci z gdzie mam router. I to chyba jest problem. Dla czego znika nie wiem.
Trochę chaotyczny opis.

Próbowałeś ping-ować adres IP WA7510N z sieci d-linka? Też się nie odzywa? Link (dioda) do WA7510N na porcie d-linka pali się?

Pingow nie bylo z sieci d-link do ktorej podłączony jest access poin. Myslalem ze moze to przez duplikaty adresów ip. Wiec wylaczylem dhcp i nadalem na wszystkich komputerach stale adresy. Z sieci z clientem pingi byly i normalnie logowalem sie do obydwoch urzadzen.
Dzis dzialalo caly dzien bez przerwy. Zobaczyny co bedzie jutro.

Jakieś zamieszanie mogło być z adresacją. To już kwestia adresacji serwera DHCP w sieci.
Przykład:
DHCP na D-link 192.168.1.2-192.168.1.100
WA7510N_1 192.168.1.253 na stałe
WA7510N_2 192.168.1.254 na stałe
Reszta komputerów w sieci DHCP.