Zdalny dostęp do drugiego rutera

Sprawa wygląda tak, że jest sobie pierwszy ruter W8968 (192.168.1.1), do którego zrobiłem sobie zdalnie dostęp. Do niego skrętką podłączony jest drugi ruter TL-WR841N (192.168.1.2) i pytanie jest czy da się dostać z zewnątrz do tego drugiego :slight_smile: ?

Prawdopodobnie dopiero po przekierowaniu odpowiednich portów.

Jak widzę WR841N jest podłączony przez port LAN więc jedyna możliwość to port 80 który jest już zajęty przez pierwszy router. Co mi przychodzi to głowy to instalacja Gargoyle na WR841N i zmiana portu HTTP dla GUI i przekierowanie takowego na głównym routerze.

Nie, w pierwszym ruterze od samego początku zmieniłem standardowy port 80 na inny. W 841 zostawiłem port 80, w pierwszym zrobiłem przekierowanie dla portu 80 i dla adresu 192.168.1.2, ale coś mi to nie idzie :slight_smile: o ile dobrze to zrobiłem :slight_smile:

Sprawdzasz dostęp zdalny z innego IP lub innej lokalizacji?

Tak, z innej lokalizacji i inne IP.

Daj jakieś obrazki z konfiguracji. Po wpisaniu adresu IP czy domeny nic się nie otwiera?

Tak to wygląda przy przekierowaniu w pierwszym ruterze

A screenów z drugiego nie dam, bo na razie mnie tam nie ma fizycznie w tej lokalizacji :slight_smile: a do pierwszego rutera dostałem się zdalnie.
Jeszcze takie pytanie, czy w drugim ruterze ma być ddns aktywne, czy wystarczy tylko w pierwszym? Jak próbuję ustawić w drugim ddnsa to nie mogę, bo cały czas mam ddns not lauching, próbowałem na różnych hostach, bo ich trochę mam :slight_smile:

Wygląda poprawnie.
DDNS konfigurujesz tylko na jednym routerze. Lokalnie nie masz problemu z dostępem http://192.168.1.2

Lokalnie bez najmniejszego zacięcia :slight_smile: śmiga od razu
A czy na drugim ruterze muszę coś przekierowywać?

Lokalnie logujesz się na W8968 przez http://192.168.1.1

Tak

No to nie zmieniłeś portu 80 dla GUI pierwszego routera (bo chyba nie można tego zrobić w tym modelu). Zrobiłeś to tylko do zdalnego dostępu a to dwie różne sprawy. Pozostaje wgranie Gargoyle na WR841N i zmiana portu http.

Dało się, zmieniłem w local managment na port inny niż 80, ale póki co zdalny dostęp do drugiego nie działa

Zrobiłeś restart routera po zmianie konfiguracji?

No właśnie nie chciałem tego robić, bo zauważyłem, że korzystając z ddnsów jak zrobię restart rutera to potem przez jakiś czas nie działa nic zdalnie. Dopiero za jakiś czas :slight_smile: ale ok restart zrobiłem i czekam aż zacznie działać.

Jeszcze od razu jak jesteśmy przy portach i ich przekierowaniach to też prosiłbym trochę o rozjaśnienie.
Mam dwie kamery IP. Jedna podłączona do pierwszego rutera ma adres 192.168.1.3
I druga podłączona do drugiego rutera 192.168.1.4
Dla kamer trzeba przekierować porty i tu moje pytanie, bo dla pierwszej kamery mam port 997 to czy dla drugiej muszę mieć inny port, np. 998, czy wystarczy jeden port da dwóch takich samych urządzeń?