Zbieranie statystyk o wysyłanych/odbieranych danych

Witam.
Chcę rozeznać się w kwestii prowadzenia statystyk.
Przymierzam się do postawienia jednego z alternatywnych oprogramowań na TL-WR1043ND.
Potrzebuję zbierać informacje o transmisji danych download/upload wraz z prędkościami (np średnimi) w jednostce czasu przez poszczególne adresy MAC. Czy istnieją pakiety do openwrt, które zapewniają taką możliwość. Czytałem chwile o collectd, rrdtool - czy te narzędzia są w stanie zbierać takie informacje, oraz zapisywać je - aby nie ulegały utracie. Nie potrzebuje graficznej reprezentacji statystyk, wystarczy mi plik csv - albo coś analogicznego łatwego do dalszej obróbki.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Ładnie statystyki prowadzi Gargoyle. Jest też tam funkcja pobrania danych.
Na openwrt Collectd zbiera informację o łączu, trzeba go tylko sobie skonfigurować odpowiednio. Musisz sam spróbować.

Ok, dzięki. Demo online Gargoyle pokazuje iż jest to czego szukam :slight_smile:
Jeszcze jedno pytanie, da się jakoś zautomatyzować pobieranie tych danych ze statystyk?
Chociażby przez skrypt powłoki w stylu: zapisz w lokalizacji (np usb) zrzut danych co 6h?

Normalnie router zapisuje te dane w pamięci flash, ale myślę że nie będzie problemu z jakimś skryptem co będzie kopiował dane lub pobierał je ze strony.

Ok, fajnie. Leci "pomógł".
Do zamknięcia.