Zawieszanie routera wr740n

Witam,
od jakiegoś czasu mam problem. Mam router wr740n, kiedy bardzo intensywnie korzystam z internetu router po prostu się zawiesza, nie rozłącza wifi ale nie można wejść na żadną stronę nawet na jego konfiguracyjną. Jak w tym czasie rozłączę komputer z wifi i spróbuję podłączyć do swojej sieci router mnie wyrzuca, pozwala się połączyć dopiero po resecie. Wgrywałem już najnowsze oprogramowanie v4, ręcznie konfiguruję sprzęt. Na konfiguracjach się znam ale nie mam pojęcia w czym tu leży problem. Sieci z sąsiadami nie pokrywają się (sprawdzone inssiderem). Router po prostu zamiera ale co najdziwniejsze widać cały czas sieć. Jeżeli nie korzystam z internetu bardzo intensywnie problemu nie ma jednak praca zmusza mnie do naprawdę mocnego korzystania z usług w chmurze itd.
Proszę o pomoc.
Może wgrać niefirmowe oprogramowanie?

Czy po zaistnieniu problemu router odpowiada na polecenie ping?

Właśnie nie odpowiada na ping. Siec pomimo tego jest widoczna.

No to wygląda na uszkodzenie routera. Jeżeli jest na gwarancji to oddaj u sprzedawcy.

Dzięki za pomoc. Chłopaki polecicie mi jakiś router? Cena bez znaczenia. Mieszkanie 60m2, sporo urządzeń podłączonych na raz (tv, 2 laptopy, imac, i 3 smartfony, tablet), łącze 100Mb, zależy mi na dobrym wifi, nie chcę jakiegoś chłamu który zbije mi kilkukrotnie prędkość.

Archer C9 :slight_smile:
Ma on N600 dla 2,4 GHz i wspiera Turbo QAM co przy zwykłej karcie N300 pozwala osiągnąć nawet 160Mbit/s
Dodatkowe pasmo AC1300 dla urządzeń wspierających AC
Szybki procesor ( 2x 1GHz) oraz port USB3.0 co pozwala na transfery z USB ponad 30MB/s ( narazie tylko tyle sprawdziłem bo nie mam szybszego sprzętu na USB3.0)