Zasięg TP-LINK TL-MR3420

Witam.
Posiadam router TP-LINK TL-MR3420, i mam problem z zasięgiem wifi. Pokój w którym znajduje się router jest na parterze, w całym domu jest stabilny zasięg, poza moim pokojem który jest na 2 piętrze i w drugim rogu domu. Niby zasięg jest, ale przerywa połączenie. I zastanawiam się co dokupić do niego, aby wzmocnić sygnał tak, abym mógł normalnie korzystać z internetu.
Z góry dzięki.

Masz możliwość położenia kabla , tam gdzie masz martwy punkt ?

Popatrz na transmitery plc. Internet po sieci elektrycznej.

Kabel odpada, bo nawet nie miałbym jak go podłączyć. Potrzebuję tam wifi do tableta. Zastanawiałem się czy nie da się kupić jakiejś antenki mocniejszej czy wzmacniacza. W pokoju obok zasięg jest, a za ścianą już nie jest wystarczająco mocny.

Zakup anteny nic nie zmieni. Tu liczy się moc radia a ta jest ograniczona do 100mW. Zrób pomiar sygnału w tym pokoju za pomocą inSSIDera lub WiFianalyzera.

Jeśli nie potrzebujesz wysokich prędkości na WiFi to optymalnym rozwiązaniem będzie repeater. Popatrz na WA850RE lub WA860RE. Montuje się go w połowie odległości między głównym routerem a miejscem docelowym.

W sumie chyba ten repeater byłby najlepszym rozwiązaniem. Dużo wolniej będzie chodził wtedy internet?

Reapater obniży ok 50 % prędkośći , ma jedno radio z tąd strata na prędkości .Popatrz na trnasmitery PLC. Przy takim sygnale -83dBm nie polecam reapatera nie bedzie to działać stabilnie .

Pozostaje mi potwierdzić wypowiedź kolegi Wojtka. Przy tak niskim poziomie sygnału nawet repeater nie wzmocni. Maksimum sygnału jakie powinno być do poprawnej pracy to -70dBm. Przy braku możliwości poprowadzenia skrętki komputerowej schylam się jednak do wykorzystania pary transmiterów PLC model:
WPA 2220KIT.