Zależność kanału WIFI i zasięgu?

Zastanawiam się czy jest jakaś zależność pomiędzy wybranym kanałem WIFI a natężeniem sygnału WIFI w domu .
Czy na kanale 11 natężenie sygnału wifi jest większe , takie same , czy mniejsze niż na kanale 1 .
Mam na myśli "czystą sytuację czyli że inssider nie pokazuje żadnych inntch sieci niż moja własna .
Dzięki za podpowiedzi.

W Polsce dla każdego kanału jest dostępna ta sama moc (100mW), wyższy kanał to wyższa częstotliwość (różnica to 82MHz przy 2401 do 2483MHz) przy wyższej częstotliwości propagacja fal jest trochę gorsza.

Wpływ ma także dopasowanie anteny (dostrojenie) do danej częstotliwości. Pasmo jest szerokie a długość anteny nie zmienia się wiec producent przyjmuje jakąś średnią.

Zauważyłem dziś , że w pokoju w którym komputer korzysta z repeatora -
poziom sygnału z głównego routera skacze od -64 do -73 db.
I tak jest co kilka sekund . Sieć u mnie jest czysta , bez zakłóceń , czym więc mogą być pododowane takie skoki ?

Zakłócenia nie muszą pochodzić od innych sieci (wtedy są nie widoczne dla aplikacji) a od innych urządzeń podłączonych do zasilania. Problemem może być jakaś przetwornica w zasilaczu czy nawet uszkodzona żarówka energooszczędna.