Zakup Router TP-LINK Archer C20i

Witam chcę zmienić TP-LINK wdr 743ND v2 na Router TP-LINK Archer C20i. Nowy router będę chciał skonfigurować jako most bezprzewodowy (obecnie 743 działa na OPENWRT jako most tylko troszkę za małe transfery są) warto kupić tego Archera C20i?

TP-LINK Archer C20i nie posiada trybu mostu bezprzewodowego. Jedynie WDS ale to nie musi działać z innymi markami urządzeń.

A nie możesz wgrać do tego WR-a Gargoyle i ustawić jako bramę sieciową?

Obecnie w 743 (który jest w sypialni) jest wgrany najnowszy Gargoyle ale transfer po wifi max mam 20Mb/s na łączu 40Mb/s Router pracuje jako most bezprzewodowy. Główny router w domu to TP-LINK TL-WDR3600 niestety nie mam ich jak spiąć kablem dlatego zestawiłem połączenie między nimi bezprzewodowe. Laptop połączenie z 743 widzi jak jak się nie mylę jako połowa 150Mb/s. Dlatego myślę nad wymianą 743 na coś lepszego to może jeśli nie Archer C20i to lepiej kupić WDR3500 wgrać Gargoyle (bo rozumiem, że na oficjalnym sofcie nie ma możliwości zestawienia połączenia jako most bezprzewodowy?).

W WDR3600 masz ustawioną szerokość kanału na 40MHz?
Jeśli wszystko by zagrało na pełnej prędkości to za WR743 powinieneś mieć około 30-35Mbit. Możesz go zmienić na modele z WiFi 300Mbit w 2,4GHz lub, jeśli masz dużo innych sieci, na model z WiFi "N" 5GHz ( Inny WDR lub AC). Przy 5GHz musisz zadbać o dobry zasięg.
Jak byś wybrał C20i to mógł byś zrobić most na 5GHz a urządzenia podłączać pod sieć 2,4GHz. Wtedy nie ma takiego spadku prędkości na WiFi za urządzeniem, jednak na chwilę obecną musiał by być to główny router a WDR3600 z gargoyle był by połączony przez WiFi.

Tak w 3600 jest ustawione kanał powyżej 40MHz. Przypomniało mi się, że w szafie leży TL-MR 3420 wieczorem wgram Gargoyle i sprawdzę czy zmiana na router z 300Mb/s coś dała. Jeśli tak to może kupię WDR3500 wgram Gargoyle urządzenia zepnę na 2,4GHz a routery zepnę pod 5,0GHz trochę zrobi się porządek w "eterze".
Niestety w 3420 po wgraniu Gargoyle brak jest możliwości ustawienia opcji most bezprzewodowy/przekaźnik opcja nie jest aktywna także muszę kupić drugi router i raczej będzie to WDR3500