Zacinanie IPTV - Archer C6

Witam,

Jestem na forum nowy i całkowicie świeży jeśli chodzi o sieci internetowe czy konfigurowanie routerów.

Codziennie między 20 a 23.30 tv cały czas mi buforuje i się zacina przy rozdzielczościach FHD oraz SD. W ciągu pozostałych godzin wszystko działania płynnie i bez problemów. Mam łączę światłowodowe 300Mbit/s i TV jest podłączone przewodem LAN do router. Router stoi przy TV, a długość przewodu to max 1.5m. Router to TP Link Archer C6. Aplikacja siptv na TV bada prędkość łączą i jeśli ta prędkość jest w okolicach 6Mbit/s to wszystko dział płynnie czyli przez cały dzień. W godzinach między 20 a 23.30 aplikacja pokazuje Max 2.5Mbit/s a w większości przypadków poniżej 1Mbit/s. Dodatkowo badałem połączenie przez laptopa i Xbox one i prędkość łączą jest około 100Mbit/s. Mam zamiar zrobić to samo badanie w godzinach kiedy problem występuje. Razem z usługodawcą internetu badaliśmy sieć i nic się nie dzieje. Z internetem łączę się przez PPOE. Teraz mam podpięty TP Link WR340G (10/100Mbps) i cała TV działa aż miło pomimo połączenia dodatkowych urządzeń jak telefon czy laptop w tym samym czasie. Na Archer C6 (10/100/1000Mbps) i na tym urządzeniu IPTV się zacina w godzinach wieczornych. Router został nawet zareklamowany i przysłali mi kompletnie nowe urządzenie, ale to nowe urządzenie zachowuje się dokładnie tak samo jak poprzednie. Oba urządzenie są skonfigurowane domyślnie. Całą konfiguracja polegała tylko na przejściu przez połączenie PPOE.

Macie jakieś sugestie co może być przyczyną ? Nie ukrywam, że najchętniej zacząłbym używać Archera, aby wykorzystać w pełni możliwości mojego łącza.

20-23 to godziny szczytu telekomunikacyjnego i po tym trzeba iść.
Obstawiam uszkodzony/niskiej jakości kabel ethernet TV-router (dostaje zakłócenia jak się dużo dzieje u sąsiadów na różnych pasmach). Ogranicz mu prędkość do 100Mbit/s, albo wymień na inny, albo podłącz.... WR340G pomiędzy routerem a tv traktując go jako switch 100Mbit/s (musisz wyłączyć opcje routera i użyć portów LAN, albo wejść przez WAN i do tv przez LAN, ale koniecznie pule IP muszą być różne.