Wzmocnienie sygnału wifi+ konfiguracja

Witam, :slight_smile:
Posiadam ruter TL-WR740N ver.4.24, zamierzam kopić drugi taki sam ruter, aby:

  • wzmocnić sygnał wi-fi w drugim i trzecim(gdzie jest bardzo słaby) pokoju
  • doprowadzić za pomocą kabla ethernet internet do dekodera nc+(nie posiada wi-fi)

1.Za pomocą wykorzystania funkcji WDS (dla mnie najlepsza alternatywa)

  • jak skonfigurować te dwa rutery?
  • czy ta opcja jakoś negatywnie wpłynie na szybkość mojego łącza(posiadam 30Mb/s)

2.Połączenie tych ruterów za pomocą kabla ethernet, a nastepnie kolejnymi kablami ethernet podłączenie dekodera nc+ i telewizora, oraz wzmocnienie sieci wi-fi

  • czy tutaj wymagana jest konfiguracja, czy wystarczy podłączyć kablem ethernet port LAN w głównym ruterze z portem WAN w ruterze dostępowym?
  • czy ta opcja ma jakąś przewagę nad opcją nr 1

Z góry dziękuje za odpowiedź

W opcji 2. łącząc drugi router pod WAN nie ma straty prędkości. Jedyna wada to brak urządzenia w różnych sieciach ( to też można zmienić ustawiając router jako AP).
Pierwsza opcja to dość duża strata prędkości WiFi
obie opcje powinny zadziałać

Jeżeli masz możliwość położenia okablowania to nawet 5s bym się nie zastanawiał i wybrał drugie rozwiązanie plus konfiguracja jako AP -

jeszcze takie pytanko:
czy kupujac ruter ver.2 nie bedzie zadnej kolidacji z obecnym ktory jest ver.4?

przepraszam czy moge prosic o rozwiniecie wątku "Jedyna wada to brak urządzenia w różnych sieciach"

Mój błąd. Tak to miało wyglądać: Urządzenia z różnych podsieci ( podłączane do różnych routerów) nie będą się "widzieć".

Trzeba zmienić adres LAN IP. Jeśli główny router jest z adresem 192.168.1.1 to AP będzie z adresem LAN 192.168.1.254 lub jako router to LAN IP 192.168.2.1.

Wykonałem całą konfigurację według instrukcji podanych przez Panów doradzających mi na tym forum i wszystko działa jak należy :slight_smile: Dziękuję bardzo za pomoc i oczywiście polecam się na przyszłość :wink:

My też polecamy się na przyszłość. Jeżeli temat rozwiązany proszę o zamknięcie wątku i pozdrawiam.