Wzmacniacz wa850re nie pozwala na pobranie adres przez telefon i tablet

Mam problem jak tytule.
Mam netiaspot jako router. Skonfigurowany wg uwag na forum wzmacniacz 850re poprawnie rozsyła sygnał, ale pozwala na logowanie wyłącznie karcie sieciowej komputera i laptopa. Włączenie wzmacniacza powoduje problemy /niemożliwe jest / pobranie adresu IP przez wszelkie urządzenia z androidem. Wyjęcie z sieci wzmacniacza pozwala na poprawne łączenie wszystkich urządzeń. Zgodnie z poleceniem znalezionym na tym forum : /Konfiguracja urządzenia Netiaspot Należy wyłączyć serwer DHCP na routerze Netiaspot./ Kombinowałem z wyłączeniem w ustawieniach rutera, ale to powodowało całkowity brak wifi. Zostawał tylko internet na kablu ethernet. Jak wielu szukających tutaj pomocy jestem słaby w szczegółach ustawień i proszę o jak najprościej przekazaną pomocną informację. Czy da się coś zmienić, żeby wzmocniony sygnał docierał też do urządzeń z andioidem?
Pozdrawiam

Spróbuj dopisać adresy ręcznie do urządzeń z androidem .

Zostaw włączony serwer DHCP na NS-ie i włącz serwer DHCP też na TP-link z bramą 192.168.1.254.

Administratorze - dlaczego zachecasz do włączenia dwukrotnego DHCP skoro w wielu innych postach na tym tym forum pisze by wyłączać podwojne dhcp , jeśli takowe jest ?

opcja z podwójnym DHCP też działa jednak lepiej jest jak jest tylko jeden serwer w sieci.
DHCP w Liveboxach i netiaspotach jest jakieś "lewe" i nie przyznaje adresów IP urządzeniom które są za repeaterami.
Jak wyłączy DHCP na netiaspocie to w momencie braku repeatera urządzenia podłączone do netiaspota nie dostaną adresu IP.
Dobra rada to ustawienie zakresu IP obu DHCP aby nie zachodziły na siebie.

Konfiguracja urządzenia Netiaspot Należy wyłączyć serwer DHCP na routerze Netiaspot./ Kombinowałem z wyłączeniem w ustawieniach rutera, ale to powodowało całkowity brak wif

Dlatego że wyłączenie DHCP nie zdało egzaminu jak pisał autor tematu. Prawdopodobnie brak połączenia miedzy urządzeniami. Często to jedyne możliwe rozwiązanie w tej konfiguracji sprzętowej. Teraz rozumiesz?

Na próbę zrobiłem też tak i u siebie ; włączyłem DHCP i w routerze głównym [3631] i w repeatorze 850RE
Efekt ; urządzenia podłączone przewodowo do repeatera zadziałały prawidłowo ,
ale to co łączyło się po wifi z repeaterem - pokazywało ikonkę połączenia , ale ikon ka była w kolorze jasnoszarym , a nie zielonym .
Czyli połączeni je z repeaterem było , ale ze "światem" - już nie :cry:
Wyłączyłem więc dhcp w repeaterze i znów wszystko działa prawidłowo :slight_smile:

Wszystko zależy jak to skonfigurowałeś. Pula adresowa powinna różna i nie nakładać się przedziałami oczywiście brama internetowa ta sama (adres głównego routera). Musi działać.