Wzmacniacz sygnału TL-WA750RE rozłącza się

Witam,
Niedawno kupiłam wzmacniacz sygnału TL-WA750RE. Router tej samej marki, model TL-WR841ND. Mieszkanie na 4-piętrze. Zależało mi na wzmocnieniu sygnału w sypialni, bo tutaj prędkość jest najsłabsza. Pierwsza konfiguracja extendera poprawna. Udało mi się odpalić stronę tplinkextender.net, zalogować, wprowadzić dane zgodnie z instrukcją. Internet śmiga przez 20-30 minut, czasami 15 mn i już się rozłącza. Musze wtedy wyłączyć extendera z kontaktu, zrestartować router, podpiąć z powrotem i wtedy ulga na następne 15-30mn. Czytałam na różnych forach co z tym fantem zrobić, polsko i angielskojęzycznych. Dowiedziałam się, że trzeba zmienić częstotliwość, być może na tym z którego korzystam są za duże zakłócenia spowodowane innymi urządzeniami (sąsiadów). I tak chciałam zrobić, problem w tym, że tplinkextender.net w żadnej z wyszukiwarek nie chce ładować się poprawnie (wyskakuje jakaś dziwna strona w niebieskim kolorze i linkami z reklamą), próbowałam też poprzez wpisanie domyślnego adresu IP, ale również bez skutku. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Bardzo proszę Panów o pomoc i możliwie opisanie prostym językiem. Będę bardzo wdzięczna i wirtualnie wycałuję :slight_smile:

Reset do ustawień fabrycznych wzmacniacza to pierwsza sprawa. Druga to logowanie przez http://tplinkextender.net.
Zainstaluj inSSIDer-a i zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej w miejscu instalacji wzmacniacza:

Interesuje nas zakładka NETWORKS.

Zaloguj się na główny router ( http://192.168.1.1/ ) w zakładce Wireless - wireless settings ustaw channel na inny niż auto oraz Channel Width: na 20MHZ
Daj screen z inssidera to pomożemy wybrać odpowiedni kanał.

Ustawienia fabryczne extendera przywracam poprzez dłuższe wciśnięcie reseta na urządzeniu, czy trzeba coś więcej? Załączam printscreeny tego co mi się wyświetliło po wpisaniu tplinkextender.net, a później po wpisaniu IP.

Podłącz się do głównego routera. Spróbuj jeszcze http://192.168.0.1/ Jak nie działa do wklej wynik komendy IPCONFIG/ALL wpisanej do cmd.

Udało mi się podłączyć do głównego routera. Zmieniłam w ustawieniach wireless na tak jak zalecone, czyli channel na inny niż auto (ustawilam na 3), i channel width 20mhz. Co powinnam zrobić teraz?

Po zmianie konfiguracji zrobiłaś Save i reboot routera? Pozostaje poprawnie skonfigurować wzmacniacz.

Tak, save i reboot zrobione. Jak powinnam skonfigurować extendera? Próbowałam ponownie załadować stronę tplinkextender.net, później poprzez IP, ale to samo co wcześniej.

Tyle że tamta konfiguracja w przebiegu jest całkiem inna niż przy moim routerze. Już na samym początku, tam gdzie w instrukcji jest wybór kraju, u mnie pojawia się to co na printscreenie. Co mam dalej robić? :-\

To konfiguracja routera. Musisz konfigurować extender. Ma on domyślnie adres http://192.168.0.254/ dostępny jest po podłączeniu się do jego sieci WiFi.
Dla pewności zresetuj extendera jeszcze raz. i podłącz się do sieci o nazwie TPLINK-EXTENDER... lub podłącz się do niego kablem.

Skonfigurowałam wzmacniacz, internet działał przez te 20 min i właśnie się rozłączył. :frowning:

screen z inssidera i screen z statusu extendera w momencie jak internet przestanie działać.