Wytworzenie wi-fi z routera bez wi-fi dzięki innemu routerowi

Witam,
mam do was pytanie czy można połączyć 2 routery (1 bez wi-fi, 2 z wi-fi) tak aby z routera bez wi-fi przesłać sieć do drugiego aby ten wytworzył sieć wi-fi? Pomóżcie bo sam nie wiem. Z góry dzięki. :slight_smile:

Oczywiście że tak. Pytanie o jakich modelach mówisz bo trzeba je odpowiednio skonfigurować.

Mam Tp-Link TL-WR543G i chciałbym dokupić jakiś tani router żeby wytworzyć wi-fi. Da się z tym moim, a jak tak to jak to się podłącza?

WR543g działa jako odbiornik (WISP) i daje internet przez kable? Możesz kupić np. WR740N i masz dostęp bezprzewodowy


Mam radiówkę i Ethernetem do kompa idzie

Potwierdzam tak jak pisał administrator będzie ok.

A jak jest z zasilaniem, teraz mam że zasilanie idzie Ethernetem do routera a jak dostawię 2 tak jak będzie zasilany?

Tego który dokupisz zasilisz normalnie zasilaczem z gniazda. Podłączysz go w miejsce komputera np. w taki sposób -

Dobrze rozumiem? Jednego zasilam zasilaczem z sieci a drugiego tak jak mam teraz. Czyli oba oddzielnie zasilam

Całą instalację zostawiasz tak jak masz w tej chwili. Kabel z komputera podłączasz do nowo zakupionego routera a z routera do komputera (masz 4 gniazda do dyspozycji). Zasilasz z gniazdka 230V z tego samego co komputer. Prościej chyba się nie da.

Prościej jeszcze masz dwa routery zasilasz dwoma zasilaczami .

Dzięki wam panowie, zakupiłem taki router i wszystko śmiga elegancko. Jeszcze raz dzięki wam :slight_smile:

Wątek wyczerpany. Zamykam. CHACA

Witam , mam router z wifi , i chciał bym jeszcze podłączyć dwa routery jak AP żeby mieć w dwóch pomieszczeniach wifi oraz przy okazji switch . Jaki router najlepiej kupić cos taniego i czy jest sens do AP kupować routery 2,4 / 5GHz . I jeszcze jedno pytanie , w Niemczech chciał bym podłączyć router kupiony w Polsce chodzi o instrukcję polską i menu - ustawienia po polsku , jaki router mam kupic do Niemiec