Wymiania routera na nowy i zmiejszenie przepustowości łączą

Witam miałem router TP-Link TD-W8901G ale kilka dni temu pad w nim modem ADSL, wymieniłem na nowszy model TD-W8970 i jest lipa:
Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 864 10208
Max Rate (Kbps) 1152 11488
SNR Margin (dB) 11 11.7
Line Attenuation (dB) 14 23.2
Errors (Pkts) 0 0
Parametry spadły prawie o jeden mega, wcześniej ściągałem z prędkością 1,1MB/s a teraz co najwyżej 830KB/s.
Myślałem że jak kupie nowszy model to będzie lepiej, chyba będę musiał kupić taki sam co wcześniej miałem.

Z uwagi na zaistniałe błędy CRC router obcina automatycznie pasmo aby uniknąć rozłączania się linii ADSL.

Jak to można wyłączyć?

Niestety nie można. Funkcję wprowadzono ponieważ bardzo często klienci zgłaszali zrywanie połączenia ADSL-owego spowodowanego słabymi parametrami linii.

Dziwne w starszym modelu nie zrywało mi połączenia a łącze chodziło na maks przepustowości, z tego wynika to co nowe nie zawsze jest lepsze. Teraz żałuje jego kupna, czy na oprogramowaniu od openwrt można to zmienić? A pożyczyłem na chwile ten model od znajomego TD-W8951ND i tam był wszystko było dobrze... mogłem kupić jednak coś słabszego...

Nie ma Openwrt dla ADSL-owych routerów.

to może tak jaki polecasz tani modem do neostrady, który będzie współgrał z tym routerem i nie będzie obcinał łącza?

Myślę że w zupełności wystarczy ci W8951ND lub W8961ND.

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze jedno jest może jakaś wersja oprogramowania(może starsza) od tp-linka na niego w której można ustawić kiedy ma obicanać pasmo?

Tak jak pisałem robi to wszystko automatycznie.

ale czemu to robi skoro nie ma żadnych błędów: (Errors (Pkts) 0 0)?

W tej chwili nie ma bo są już skorygowane przez obniżenie prędkości synchronizacji.