Wymiania routera na nowy i zmiejszenie przepustowości łączą

(system) #1

Witam miałem router TP-Link TD-W8901G ale kilka dni temu pad w nim modem ADSL, wymieniłem na nowszy model TD-W8970 i jest lipa:
Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 864 10208
Max Rate (Kbps) 1152 11488
SNR Margin (dB) 11 11.7
Line Attenuation (dB) 14 23.2
Errors (Pkts) 0 0
Parametry spadły prawie o jeden mega, wcześniej ściągałem z prędkością 1,1MB/s a teraz co najwyżej 830KB/s.
Myślałem że jak kupie nowszy model to będzie lepiej, chyba będę musiał kupić taki sam co wcześniej miałem.

(Marcin) #2

Z uwagi na zaistniałe błędy CRC router obcina automatycznie pasmo aby uniknąć rozłączania się linii ADSL.

(system) #3

Jak to można wyłączyć?

(Marcin) #4

Niestety nie można. Funkcję wprowadzono ponieważ bardzo często klienci zgłaszali zrywanie połączenia ADSL-owego spowodowanego słabymi parametrami linii.

(system) #5

Dziwne w starszym modelu nie zrywało mi połączenia a łącze chodziło na maks przepustowości, z tego wynika to co nowe nie zawsze jest lepsze. Teraz żałuje jego kupna, czy na oprogramowaniu od openwrt można to zmienić? A pożyczyłem na chwile ten model od znajomego TD-W8951ND i tam był wszystko było dobrze... mogłem kupić jednak coś słabszego...

(Marcin) #6

Nie ma Openwrt dla ADSL-owych routerów.

(system) #7

to może tak jaki polecasz tani modem do neostrady, który będzie współgrał z tym routerem i nie będzie obcinał łącza?

(Marcin) #8

Myślę że w zupełności wystarczy ci W8951ND lub W8961ND.

(system) #9

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze jedno jest może jakaś wersja oprogramowania(może starsza) od tp-linka na niego w której można ustawić kiedy ma obicanać pasmo?

(Marcin) #10

Tak jak pisałem robi to wszystko automatycznie.

(system) #11

ale czemu to robi skoro nie ma żadnych błędów: (Errors (Pkts) 0 0)?

(Marcin) #12

W tej chwili nie ma bo są już skorygowane przez obniżenie prędkości synchronizacji.