Wymiana Liveboxa na lepszy router

Witam,
Mam internet od Orange z Liveboxem (dom jednorodzinny) Do tej pory ten router nam starczał jednak zwiększyliśmy zapotrzebowanie na zasięg w domu. Livebox teraz znajduje się na piętrze a problemy z zasiegiem są piętro wyżej i niżej. Czasem działa świetnie a czasem tragicznie. Słyszałem wiele nieciekawych opini na temat Liveboxa dlatego chciałbym go zmienić na coś o lepszych parametrach i wypróbować jakiś produkt TP-linku.
Lepiej zakupić router ADSL z mocniejszymi antenami czy np. sam repeater (?) powinien pomóc.

NAjlepszym rozwiązaniem jest pociągnięcie kabelków i postawienie AP-ków. Można także wykorzystać sieć elektryczną- zestawy PLC.
Czytałeś?

Jeżeli jednak zdecydujesz się na wymianę routera to polecam rodzinę TD-W8970 lub TD-W8980. Routery z podwójnym pasmem.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Dosyć drogie te sugerowane przez Ciebie routery. Na pewno chce wymienić router bo Liveboxa i tak nie mam na własność i wole się go pozbyć. Tylko myślałem że znajdę coś tańszego bo ogólnie nie czuję żeby też zasięg mi tak tragicznie znikał żebym musiał aż tyle zainwestować.
Pytanie trochę z innej beczki bo z takimi zasięgiem to różnie bywa a chciałbym dokonać dobrego wyboru. Czy można oddać/wymienić wypróbowane router bez problemu. Z góry dzięki.

Masz na to od 7 do 10 dni roboczych bez podania przyczyny.

Zastanawiam się nad TP-Link TDW8960N a TP-LINK TD-W8970
Dużo różnica między nimi?

TD-W8970
Modem ADSL 2+ (obsługa Annex A,I,J,L,M), router NAT, 4 portowy gigabitowy przełącznik oraz bezprzewodowy punkt dostępowy (standard N) jako jedno urządzenie sieciowe
Gigabitowe porty Ethernet oraz transmisja bezprzewodowa z prędkością do 300Mb/s idealne dla strumieniowych transmisji wideo w jakości HD
Możliwość połączenia z Internetem poprzez port ADSL oraz port Ethernet WAN
2 porty USB umozliwiajace udostępnianie dysków, drukarek, serwera FTP oraz serwera mediów
TD-W8960
Modem ADSL 2/2+ (obsługa Annex A,I,J,L,M), bezprzewodowy punkt dostępowy (standard N) oraz 4 portowy router jako jedno urządzenie sieciowe
Wykorzystanie technologii N zapewniającej prędkość transmisji do 300 Mb/s to idealne rozwiązanie dla zastosowań wymagających szerokiego pasma lub wrażliwych na zakłócenia np. wykonywania połączeń telefonicznych przez sieć, gier online, a nawet transmisji HD wideo
Możliwość wykorzystania portu Ethernet WAN umożliwia wykorzystanie routera do połączeń poprzez modem VDSL, kablowy lub światłowodowy
Funkcja Guest network umożliwia utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej dla gości.

Dzięki wielkie za takąszczegółową specyfikację. A jakąś własną opinie na temat tych routerów masz? Dla mnie jako kompletnego laika w tych sprawach opisy te są bardzo zbliżone.

Myślę że spokojnie wystarczy ci W8961ND i też będziesz zadowolony.

Tak, 8961ND w zupełności wystarczy.
Ja jednak na przykład cenię sobie jeden szczegół, który ma TD-W8960N, (który jest niewiele droższy), mianowicie możliwość użycia jednego z gniazd LAN jako WAN i tym samym możliwość podpięcia kabla RJ-45 (Ethernet) od alternatywnego dostawcy Internetu (radiówka, kablówka itp) w razie gdybym rezygnował z Neostrady. Mała rzecz, a umożliwia użycie tego samego routera w przypadku zmiany dostawcy (8961ND działa tylko z dostawcami oferującymi ADSL (Neostrada, Netia)

Co do 8961ND powiem iż miałem na testach i sprawował się znakomicie. Wystarczyło sygnału do pokrycia 60m2 oraz 3 piętra w bloku. Sygnał co prawda nie był zadawalający ale można było śmiało korzystać z internetu.

No to chyba mam problem.
ZAkupiłem ten model co polecacie TD-W8961ND
Neostrade mam w tym zestawie FunPack gdzie jest ta usługa VoIP. I nowy router nie chce mi się załączyć to dlatego?

Pokaż konfigurację i status routera.

Co masz na myśli że nie chce się załaczyć?

Na telefonie stacjonarnym wyswietla mi sie informacja "sprawdz linie telefoniczna" Wczesniej miałem telefon podlaczony bezposrednio pod liveboxa VOIP a teraz jak konfigurowałem tego TPlinka to wiadomo użyłem tego splittera zeby go podłączyć. No i nie działą ciągle wykrzynik przy ikonce sieci. a konfigurowałem przez web i dane do logowania dałem z neostrady

Odłącz wszystkie spliterki i bezpośrednio podłącz kabelek linii do routera. Pokaż zakładkę Status.

O to chodzi?

VPI-0 VCI-35 Encapsulation- PPPoA takie wprowadzasz ustawienia no i oczywiście login i hasło.

O dzięki wielkie!
Internet już jest. A co z tym telefonem normalnie teraz podłączyć przez spliter?

Tak, dokładnie.

A wymagany jest reset routera czy coś? Bo niestety nie łapie telefon nadal ma informacje sprawdź linie telefoniczna. :confused: