Wymiana anteny wkarcie TL-WN751ND

Witam.
Kilka dni temu rozdzieliłem sygnał internetowy (z telewizji kablowej) na laptopa oraz komputer stacjonarny. Modem wraz z routerem(TP-Link TL-WR740N) znajduje się w nieznacznej odległości od laptopa - i tutaj siła sygnału jest znakomita lub bardzo dobra,natomiast "pecet" w drugim pokoju oddalonym od routera o jakieś 10 metrów wskazuje przez znaczy czas serfowania po necie sygnał na poziomie niskim lub słabym( zupełnego zerwania połączenia jednak nie ma). Jest to mieszkanie w bloku,więc kilka czynników może mieć znaczenie na jakość sygnału,np zbrojenia w ścianach.
Czy wkręcając nową antenę do karty mogę poprawić jakość sygnału? I jaka antena byłaby w tym wypadku najlepszym wyborem?
Dziękuję i pozdrawiam.

Przed jakimkolwiek zakupem anteny pomyśl nad innym usytuowaniem routera Zainstaluj program inssider przeskanuj siec i pokaż jaki masz tłok w eterze .

Popatrz także na adaptery PLC. Polecam TL-WPA4220KIT.

A czy mógłbym użyć takiego oto kabla(połączenie router-modem kablowy),żeby móc ustawić router w innych położeniach,gdyż ten oryginalny jest bardzo krótki:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3762957805
Dzięki wielkie - pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Tak jak najbardziej ten kabel się nadaje do połączenia modem- router .

Dziękuję za odpowiedź.
A jeśli kwestia dotyczy anten,która wzmocniłaby poziom sygnału to lepszym wyborem byłaby ta a antena z kablem,jak ta


Czy jednak model bez kabla będzie lepszy?
Dziękuję bardzo.

Co do WiFi to gwarancji nie ma. Tą antene możesz wkręcić do PC i ustawić ją tak aby router "lepiej ją widział".
Do PCta najtaniej dokupić taki kabel jak wyżej i wtedy nie ma problemu z zasięgiem. Oczywiście jeśli się da podłączyć. Druga opcja pewna, ale droższa to PLC.

Witam ponownie.Nabyłem już odpowiedniej długości kabel,aby móc pokombinować z optymalnym usytuowaniem routera.
Chciałbym tylko spytać czy ten kabel z końcówkami RJ45 mogę wymienić przy włączonym routerze czy jednak lepiej go wyłączyć?
Dziękuję i pozdrawiam.

Nie musisz nic wyłączać to nie jest wysokie napięcie tylko wtyczka w standardzie plug and play.

Jednak po przedluzeniu kablem i polozeniem routera w inne miejsce bede zmuszony dołożyc przedłużacz do kabla zasilającego routera. Czy po ponownym włączeniu routera bedzie koniecznosc wpisania jakies konfiguracji czy od razu bedzie dostęp do internetu? dzieki z góry za odpowiedź.

Jeżeli nie robiłeś resetu do ustawień fabrycznych to nic się zmieni w konfiguracji routera.

Jeden z Panów prosił także o wykres z programu inssider?
Czy to że kanał,który mam przypisany,tzn - 11 i i ma go jeszcze kilku innych użytkowników może powodować spadki siły sygnału?
Nieraz przy moim kanale pojawia się odczyt 11+7

Tak ma to zdecydowany wpływ na zasięg . Proponuję zmienić kanał nadawania sieci Wifi na np 1. W routerze TP link TLWR740N zakładka Wireless-Wireless Settings zmieniasz Channel na np .1 po czym oczywiście Save i reboot routera.I ponowne skanowanie programem Inssider.

A w jaki sposób mogę wejsć w tą opcję zmiany kanału. Przepraszam,że pytam,ale nie byłem podczas konfiguracji sieci. Dzięki wielkie z góry.

Na forum jest poradnik z konfiguracją WR740N


Dziękuję za odpowiedź.
Miałbym tylko jeszcze drobne pytanko.
W dziale Wireless Settings mam przy takich opcjach następujące dane:
Channel - Auto
Mode - 11 bgn mixed
Channel Wdith - Auto
Czy wystarczy zmienić tylko Channel np. na 3 ,czy w następnych opcjach także należy zmienić wartość?
Nie wiem czy to również ma znaczenie,ale przy regionie mam United States,czy należy zmienić na Poland?
Dziękuję.Pozdrawiam.

Region zmień na nasz i Channel ustaw inny niż dotychczas.