Wyłączenie automatycznego restartu pod obciążeniem?

Witam,
Czy da się wyłączyć to ? Żeby router nie resetowal się pod obciążeniem ??
Ten resrt poprzedzają lampki które przestają mrugać.
Chodzi o router wr-740n gargoyle 1.6.2.2
Internet 70 /70

mam wrażenie, że masz niepoprawnie skonfigurowany "monitor połączenia" (to informacja wywróżona ze szklanej kuli)
bez znajomości konfiguracji to wróżenie z fusów, bo równie dobrze może chodzić o problem sprzętowy

Która to wersja sprzętowa routera? Oprogramowanie masz najnowsze dostępne dla tej wersji? Konfiguracja WAN? Router jest nowy?

A więc...
Router ma juz swoje lata, chyba ze 3 ?
Jest to WR-740N v4.23
Gargoyle jak pisałem 1.6.2.2 by Obsy (chyba najnowsze),
QoS wyłączone bo wtedy bym chyba nawet 30mb nie miał :frowning:
Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany o co mi chodzi:
"Jak zacznę coś pobierać to router łapie laga tzn ping sie zwieksza a dostanie sie do panelu konfiguracyjnego jest prawie niemożliwe,
a jak do tego dorzuce kolejne 70 mb wysyłania to juz tragedia, lampki przestają migać i po jakims czasie reboot, czy da sie ten "reboot" od obciążenia wyłączyć."
Konfiguracja WAN jak i "podtrzymywania połączenie" niżej w obrazku

  1. a co masz w "monitor połączenia"?
    pytanie dodatkowe, bo widzę, że masz skórkę inną
  2. jak wygląda kwestia wolnego miejsca we flashu?
    (widać to w dodatkach lub powitaniu w terminalu pod bannerem)
    przykład (na takim samym sprzęcie)
 | Machine: TP-Link TL-WR740N/ND v4                             |
 | Uptime: 0d, 00:04:55                                         |
 | Load: 0.19 0.19 0.09                                         |
 | Flash: total: 512KB, free: 168KB, used: 67%                  |
 | Memory: total: 28.5MB, free: 16.8MB, used: 41%               |

Mam takie dodatkowe pytanie, czy dane z monitor sieci się zapisuja czy kasują po resecie ?
screen z putty

oraz z tego monitora polaczenia

A co się dzieje z routerem na oryginalnym oprogramowaniu? Też zachowuje się podobnie?

Nie wiem, jak kiedyś było to oryginalne oprogramowanie nie miałem takiego szybkiego internetu.

Warto sprawdzić czy to problem sprzętowy czy software-owy. Wróć do oryginału i sprawdź czy objawy są podobne.

dokładnie tak - należałoby wrócić do fabrycznego softu (pamiętając o wersji bez bootloadera) - to potwierdzi lub zaprzeczy teorię o problemie ze sprzętem
ustawienia (przynajmniej te widoczne na SS) są poprawne, więc nie powinien się resetować
tylko jedna kwestia mnie intryguje - na SS widać też uptime i jest to ponad tydzień, więc te resety nie są chyba nazbyt częste…