Wybór routera

Muszę szybko kupić nowy router do dużego domu jednorodzinnego, gdyż poprzedni Asus N65U odmówił posłuszeństwa. Obecnie waham się pomiędzy:

a

Ma ktoś którykolwiek z tych modeli i mógłby co nieco doradzić. Z góry dziękuję za pomoc.

Jeżeli nie potrzebujesz pasma 5GHz to brał bym WR1043NDv2 jeżeli z 5GHz to C2 będzie ok.

Myślałem właśnie o czymś z 5Ghz. A czy warto dopłacać do np. Archer C5 w porównaniu do C2 ?

O jakiej prędkości łącza mówimy?

15 Mbps, ale strumieniuje obraz Full HD z laptopa na TV. Chciałbym także podpiąć dysk zewnętrzny pod USB routera.

Czyli C2 spokojnie wystarczy. Co do rozwiązań dyskowych to polecam NAS-owe rozwiązania bo spisują się 100 razy lepiej niż dysk USB podłączony do routera jeżeli chodzi o multimedia. Takie rozwiązania na USB dobre są jako podręczna biblioteka z dokumentami czy małymi plikami, uwieź mi przerabiałem to.

Potwierdzam, Synology, Qnap czy Asustor to na prawdę super NASy. Polecam nie brać najtańszego, bo szybko zaczyna brakować mocy. Dysk USB to raczej taka proteza, żeby powymieniać się plikami w domowej sieci.