Wybór routera TP-Link do światłowodu

Witam
dawno mnie tu nie było no i od dawna nie zajmowałem się sprzętem bo nie było potrzeby ale życie jest zmienne :wink:
Posiadam internet światłowodowy aktualnie o parametrach 400/80 oraz dostarczony przez providera router DASAN 660. Wcześniej był to DASAN 640 ale zaczął się psuć więc dostałem ten 660. Sęk w tym że admin nie daje dostępu do ŻADNYCH ustawień routera. Nawet nie pozwala ich zobaczyć. A okazało się że jednak muszę dostęp do ustawień posiadać aby np w roku szkolnym regulować godziny pracy routera (syn uwielbia grać w nocy) lub mieć możliwośc ustawienia 5 GHz (póki co nie chcę mieć włączonego tego pasma cały czas). Teraz wymaga to każdorazowo proszenia admina co bywa uciążliwe. A że wcześniej świetnie korzystało mi się z TP-Linków (zresztą teraz używam kilku repeaterów tej firmy) to zastanawiam się nad wyborem routera tej firmy (wtedy będę miał dostęp do ustawień). Aktualnie w domu mam 3 repeatery oraz na kablu 2 telewizory (tam wystarcza 100 Mb/s). Proszę o wskazania jaki niedrogi router TP-Linka mógłbym rozważyć aby w funkcjonalności nie miał dla mnie mniejszych możliwości niż ten DASAN 660.

Przy takich ograniczeniach faktycznie lepiej poprosić o przełączenie DASANa w bridge i puszczenie wszystkiego na własny router.
400/80 to wyrobi spokojnie nawet stary 1043, ale brałbym coś bardziej współczesnego, ale model zależy od tego, czego oczekujesz. Archery w większości są dość udanymi urządzeniami i poza wyjątkami ograniczonymi np. pamięcią czy opcjami zmiany firmware - sprawdzają się nieźle.
Jak zwykle najsłabszym ogniwem są pewnie zasilacze, które w poważnych instalacjach najlepiej od razu wymienić na coś solidnego, ale w domu jak masz to pod ręką to nie jest problem krytyczny.