Wybór routera- neo TD-W9980 / TD-W8980 / TD-W8970

Witam,
Mam neostrade 20mb/s, do niej mam wpięty modem TD-W8960N z którego jestem bardzo zadowolony, 8960 idzie do przybudówki jako AP i poszukuje nowego routera, który będzie pracował z 3 telefonami , 2 laptopy, 3 tv po wifi a jeden tv i PS po kablu( przeważnie to tylko smartfony i tv po kablu)
Jestem laikiem jeżeli chodzi o siec, routery, ustawienie itd itp, router ma mieć po prostu dobre wifi, nie zawieszać sie itd, USB chyba w ogolę nie będzie wykorzystywane.
Który z ww routerów będzie najlepszy?
W sierpniu będę chciał sprawdzić czy będzie możliwość podłączenia neta 80mb/s i jak by się dało to nie chciał bym zmieniać znowu routera.
Dzięki za pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam

No to jedynie 9980 ma modem VDSL

Czyli jak kupie 9980 to będzie mi śmigał ADSL i w razie czego VDSL ??

Tak dokładnie,

Dzięki za pomoc :smiley:

Powiem ci że zaczekał bym z zakupem nowego routera bo pewnie operator zaproponuje jakieś rozwiązania sprzętowe które może ci wystarczyć.

Zaproponował FB 3,0 razem z tv którego ja nie chce, wifi w nim to tragedia, a na tym bardziej mi zależy, a tv starczy mi naziemna, nic nie mówili o jakimś innym routerze, umowa mi sie skończyła w czerwcu, teraz ja przedłożyłem na starych warunkach z mniejsza oplata i zaproponowali własnie podpisanie nowej na 80mb/s.

Wybór należy do ciebie.