Współpraca WR841N jako przekaźnika z urządzeniem innej firmy

Ok dzięki.
Wiem, że to forum TP-LINK, ale prosiłbym o obiektywną opinię - który z tych dwóch urządzeń będzie lepsze na główny router?


TP-link WR1043NDv2

A z jakiego powodu akurat on będzie lepszym wyborem? :slight_smile:

Choćby dlatego że obsługuje Gargoyle, jest nowym produktem kontynuacją znanej i docenianej wersji v1, posiada dobry support (choćby nasze forum).

Akurat jeśli chodzi o współpracę z alternatywnym softem to Netgear mu raczej nie ustępuje z tego z widzę.
Decydującą kwestią jest dla mnie sama stabilność urządzenia oraz jakość i stabilność Wi-Fi.

Najlepszym porównaniem było by postawienie obydwóch urządzenia obok siebie :wink:
http://forum1.netgear.com - możesz pytać.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale będzie ciężko to sprawdzić w taki sposób :smiley:
Dziękuję bardzo, w razie kłopotów napiszę jeszcze tu w temacie.
A co do zakupu urządzenia to poszukam testów w internecie :wink:

Ten test widziałeś na naszym forum?

Po to tu jesteśmy i tworzymy to forum aby odpowiadać na zadawane pytania w ramach swojej wiedzy i doświadczenia.

Witam ponownie.
Zakupiłem jednak WNR3500L v2, wszystko skonfigurowałem i działa, mam tylko jeden problem. Przydzieliłem TP-Linkowi, który ma być przekaźnikiem stałe IP w sieci i ustawiłem mu limit na maksymalną prędkość, ale niestety nie działa. Gdy ustawiłem limit na komputer i podpiąłem go do przekaźnika to wszystko było ok, ale nie chcę przydzielać każdemu potencjalnemu urządzeniu stałego IP po MAC'u aby nie wcinało mi większej części łącza.
Chcę ustawić to w ten sposób, żeby na przekaźnik przydzielić maksymalną przepustowość 1Mbps i aby żadne urządzenie, które się do niego podłączy nie mogło korzystać z większej przepustowości. Da się tak zrobić?

Od tego jest router w sieci a nie przekaźnik.

No tak, dlatego przypisałem stałe IP przekaźnikowi po MAC w routerze, limit przepustowości na to IP i niestety nie działa.

To nic nie daje bo WR841N jest tylko wzmacniaczem a nie kolejnym routerem w sieci. Prędkość przypisujesz do konkretnego adresu fizycznego (hosta).

Rozumiem, czyli w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak przypisywać limit osobno do każdego ewentualnego urządzenia podłączonego do WR841N?

Tak dokładnie.

Ok dziękuję i pozdrawiam.

Jeżeli temat jest wyczerpany to proszę o zamknięcie wątku. W razie problemów zapraszam ponownie na nasze forum. Jesteśmy do dyspozycji.