WRD4300 I WD My Cloud 2TB

Witam serdecznie
Jako iż przeprowadzam się do nowego mieszkania , chciałbym stworzyć sieć domową od zera.
Posiadam obecnie router wrd 4300 i na bazie jego chciałbym stworzyć sieć .
Sieć ma służyć dla takich urządzeń jak:

  1. tv samsung smart tv i wifi
  2. 2 smartfony
  3. laptop
  4. komputer stacjonarny podłaczony kablem do routera.

Zastanawiałem się nad zakupem WD My Cloud 2TB , który służyć ma jak dysk sieciowy podłączony kablem do routera.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu ??
Nadmienię iż nie chciałbym wydawać więcej niż 500-700 na dysk.
Czy może macie inne propozycję ??

Pozdrawiam

Wydajność portu USB ograniczy komfort korzystania z zasobów. Lepszym rozwiązaniem jest jakiś dysk NAS podłączony ethernetem do routera.

Wszystko powinno zagrać jednak wolał bym podłączyć TV kablem do routera.
Co do dysku nie używalem My Cloud'a, ja posiadam NSA310 i jestem z niego zadowolony. Działa u mnie głównie jako serwer samba i ftp oraz udostępnianie plików na zewnątrz przez http.

Dziękuję za szybką odpowiedź

Zaciekawił mnie ten NSA310 jak go mogę podłączyć do sieci aby wszystkie urządzenia go widziały ??

On działa jak komputer. Wystarczy go podłączyć do portu LAN.

Rozumiem, że zarówno tv, smartofony i inne urządzenia poprzez wifi będą mogły korzystać z jego zasobów ??

Drugie moje pytanie widzę dwa modele 310 i 310 S różnią się tylko wyglądem i nowszą konstrukcją a poza tym mają te same funkcję czy coś jeszcze ??

wersja S nie posiada złącza eSATA z tyłu obudowy. Na różnych forach piszą że jest zastosowany inny procesor.
Jeśli chodzi o funkcje to powinny być identyczne, jak lubisz modyfikacje to wybierz starszą wersję. jest wiele "dodatków" na tą platformę.

Witam
Posiadam ten NAS czyli WD MyCloud oraz TP Linka 4300, wszystko działa bardzo sprawnie. Mam dysk zapięty kablem lan do routera, później po PLC do drugiego pokoju i tam mały switch, podłączone kino domowe, bluray oraz nbox. Każdy sprzęt widzi dysk i wszystkie zasoby. Można także dostać się spoza sieci czyli np z pracy do dysku poprzez aplikację wdmycloud na android lub IOS. Nie musisz mieć stałego ip, wszystko aplikacja robi za Ciebie, nie potrzeba przekierowywać portów, tylko transfer zależy od tego jaki masz upload na łączu w domu.
Ogólnie nie jest źle, dodatkowo wdmycloud posiada złącze USB 3.0 jak zapełnisz miejsce możesz podłączyć drugi dysk i nadal korzystać z NAS.

Witam

Wczoraj zakupiłem po przeczytaniu klku recenzji wersje Zyxel nsa310 , wszystkio podłaczone, skonfigurowane pod standard, lecz prędkości pobierania chociazby z programu torrent są bardzo słabe.

Na łaczu spokojnie wyciągam na innych programach 25 MB/s , teraz na nsa310 nie przekracza 5 MB/s.

NSA podłaczone do WRD4300, a WRD do media color modem dostacrzanym od UPC .

Zaaktualiowałem firmwatre do najnowszej wersji ze strony producenta czyli 4.70(AFK.1)C0

Ktoś może mi doradzić ?

Porty pootwierane.

Czy programy na oryginalnym firmware mają może ograncizenia transferu ??