WR941ND - problem z konfiguracją przez www

Witam
Mam problem z konfiguracją routera przez www. Problem jest powszechnie znany. Interfejs www umiera po kilku dniach pracy routera. Nie można się do niego dostać. Router przestaje wysyłać mailem logi itp. itd. etc.
Mam połączenie do netu za pomocą pppoe (wimax).
Pomogło trochę (przedłużyło agonię o kilka dni) przekonfigurowanie wifi w routerze.
Mam wersję hardware v2/v3 i wgrany najnowszy firmware ze strony producenta.
Czy jedynym wyjściem jest alternatywne oprogramowanie (sprzęt jest już po gwarancji) ?
A może jakieś inne rozwiązanie problemu?

Po kablu jest tak samo? Zawsze można wgrać firmware alternatywny i potestować. Wgraj sobie DD-WRT do pobrania u nas na forum. Zasilacz podstawiałeś?

Po kablu tak samo. Nie ma znaczenia. Tzn jak jechałem po kablu to wifi nadal było w routerze włączone....
Po kablu jestem trochę ograniczony mobilnie... więc ciężko mi będzie testować tak minimum 2 tygodnie.
Zasilacza nie podstawiałem, ale nie sądze, żeby nagle po 8 dniach albo po 2 tygodniach miał jakis problem ze stabilnością.

To w takim razie wgrywaj DD-WRT i testuj. Zawsze możesz powrócić do firmware oryginalnego. Routerek masz od nowości czy kupiony używany?

Od nowości.
Wydaje mi się, że na starym firmware było lepiej...tzn zrywało internet, ale nie zawieszał się interfejs konfiguracyjny.
Poza tym, gdy mnie nie było w domu to od jakiegoś czasu ustawione miałem wyłączanie czasowe gniazda elektrycznego do którego jest podpięty router, więc codziennie router był restartowany i ciężko było zauważyć jakiekolwiek problemy.
W wolnej chwili pobawię się DD-WRT, skoro fabryczny jest do bani.

Dla routera zasilanie najlepiej jak by było cały czas podłączone. Nie jest wskazane podłączanie poprzez listwy.

Serwis tplinka zaproponował obniżenie softu do wersji "fabrycznej".... i router odzyskał stabilność. Nie ma jak na razie zawieszeń.... sys sobie miga, internet działa już od kilku dobrych tygodni.

Dzięki za informację, temat uważam za zakończony.