WR940N sam wyłącza wifi

Witam mam problem z routerem WR940N a mianowicie sam wyłącza wifi (dioda przestaje migać) czasami wciśnięcie przycisku Wireless On/Off nie pomaga i trzeba go zrestartować, router kupiony jakieś 3 lata temu i wszystko działało bezbłędnie, softu nie aktualizowałem. Czasami router potrafi cały dzień chodzić dobrze a czasami wifi wyłącza się kilka razy w ciągu dnia, LAN nadal działa i nie występuje żaden błąd. Jedyną zmianą od podłączenia routera w domu było kilka miesięcy temu dokupienie reapetera tplinka, więc wydaje mi się że to nie wina złej konfiguracji lub softu tylko problem sprzętowy.

Pierwsze co bym sprawdził to właśnie dostępność aktualizacji. O jakiej prędkości łącza mówimy?
Ustaw konkretny kanał bez AUTO,

http://www.tp-link.com.pl/res/down/soft/TL-WR940N_V2_150311.zip
Jednak zalecam aktualizację.

25mb/s dl i 2.5mb/s up. Ustawiłem channel 5 i channel width 40MHz, zaraz zaktualizuje soft.

Tu masz taką przykładową konfigurację routera. Sprawdź co będzie się działo po aktualizacji i zmianach w ustawieniu. Jeżeli dalej będzie nie stabilnie to zmień tryb pracy radia na 11g i dalej testuj.

Konfiguracja jest bardzo podobna do mojej aktualnej, mimo zainstalowania aktualizacji problem nadal występuje ..

Zmieniałeś tryb radia na G?

Temat można zamknąć padło na wymiane routera na WR1043ND. Mam nadzieje że to dobry wybór.

Oczywiście jak najbardziej. Temat zamykam.