WR843ND z Gargoyle - w jaki sposób przywrócić oryginalne oprogramowanie?

Cześć,
ponieważ potrzebowałem funkcjonalność AP Client (bez WISP) zmieniłem orygnalne oprogramowanie w TP-Link WR843ND na Gargoyle. Niestety mam spory problem ze stabilnością działania urządzenia (gubi pingi, transfer faluje). Na oryginalnym oprogramowaniu w tej samej lokalizacji (chociaż z WISP) nie było problemów. Niestety aby przywrócić oryginalne oprogramowanie nie widzę wersji oryginalnego firmware bez bootloadera dla WR843ND. W jaki sposób mogę przywrócić oryginalne oprogramowanie?

http://www.tp-link.com.pl/Resources/software/TL-WR843ND_V1_120723.zip próbowałeś ten.

Tak. Próbowałem oryginalny FW załadować przez interfejs WWW Gargoyle, ale otrzymuję komunikat, że ten FW posiada bootloader. Czy są jakieś alternatywne metody załadowania oryginalnego softu z bootloaderem gdy wgrany jest już Gargoyle lub pozbycia się bootloadera z oryginalnego softu?

pozbycia się bootloadera z oryginalnego softu
Można to zrobić w Linuksie odpowiednią komendą: ```dd if=orig.bin of=tplink.bin skip=257 bs=512```

Ta linijka jest uniwersalna i można ją stosować do każdego oryginalnego firmware?

Do routerów na atherosie pasuje. Obojętnie czy to 4/8/16MB Flash. Pasuje też do W8970 który jest na platformie Lantiq.
Nie wiem czy będzie pasował do WDR4900 który jest na freescale.