WR843ND brak połączenia "WAN port is unplugged"

Witam. Od około miesiąca posiadam router WR843ND. Przez ten czas wszystko chodziło dobrze. Połączenie odbywa się: Antena > switch > Router > Laptop przez WiFi. Od wczoraj nie mogę się połączyć z Internetem przez router. Podpinając kabel bezpośrednio do laptopa mam Internet, podpinając jednak do portu WAN pojawia się "WAN port is unplugged". Próbowałem resetować router ale to nic nie dało. Podłączenie na innym przewodzie też nic nie dało.

Jaka może być tego przyczyna? Proszę o pomoc.

Podepnij WR-a do komputera i uruchom opcje MAC Clone.

Zapala się dioda portu WAN na routerze? Jeśli nie to spróbuj ten kabel podłączyć do portów LAN jeśli na którymś dioda się zapali to znaczy że port WAN jest uszkodzony.

Sklonowałem ale to nic nie dało
Diody portu LAN się świecą na porcie WAN nie

Są 2 wyjścia.
Używać routera jako AP o ile antena pracuje jako router
Wgrać OpenWrt z Luci i zmienić port LAN na WAN.
Najpierw podłącz kabel z anteny do komputera i uruchom polecenie IPCONFIG/ALL wynik wklej na forum, to pomożemy wybrać odpowiednią opcję oraz skonfigurować router.

Nawet 3 panie Heniu

Oddał bym router na gwarancji w miejscu zakupu.

Fakt. Ta jest chyba najlepsza o ile ma się paragon.

Pewnie oddam na gwarancję. dziękujęza pomoc. mogła być jakaś przyczyna uszkodzenia portu czy to wada fabryczna?

Mogło być jakieś przepięcie itp co spowodowało uszkodzenie portu. Wada fabryczna też to może być, przez to producent daje gwarancję.

Sprawdź jeszcze przełącznik z tyłu routera jest na pozycji ROUTER?

Jest. I nawet programowo próbowałem dodawać

No to pozostaje reklamacja u sprzedawcy jeżeli posiadasz paragon czy fakturę.

Mam fakturę wiec po Świętach oddam do sklepu