WR841N v. 8.2 brick? serial inteface nie odpowiada

Witam kupiłem popsutego tp-linka za 5 złociszy na olx. Łączę się przez 115200 za pomocą putty. Router nie odpowiada, jak coś wpisuje to niektóre znaki widzę dobrze inne jako kwadraty. Jak połączę RX z TX to wszystko widzę tak samo jak piszę(czyli chyba urządzenie uart ok?). Po włączeniu zasilania zapalają się diody(zazwyczaj w różnym położeniu, ale zawsze 1) np dioda 1 i dioda 7 - lan3 i tak zostaje. Procesor mocno się nagrzewa. Czy jest jakiś ratunek? ;o

Możliwe że uszkodzony jest CPU. Sprawdź na innym zasilaczu. Możesz sprawdzić czy na pinie VCC złącza serial jest 3V3.
Możliwe że jest uszkodzony bootloader wtedy na serialu nic nie zobaczysz.

Zasilacz na 100% działa. VCC też ma prąd, ale nie wiem jaki.

Jak chcesz się po bawić w naprawy to zakup multimetru to minimum.

Działać a działać poprawnie to też dwie różne rzeczy. Sprawdź na innym.

Nie posiadam innego, ale ten zasilacz działa na moim 740n.
Pożyczę jutro multimetr bo mój jest popsuty i napiszę jaki płynie.
Wydaje mi się, że źle podłączyłem SERIAL bo na openwrt w v 8.4 kazali podłączyć też, VCC 3.3 ale kiedy go podłączam moje urządzenie w windowsie jest inaczej wykrywane i nie mogę go używać(chiński pl2303).
Jak włączę zasilanie w routerze to mój czip wraca do normy, ale dalej nie odpowiada nic na putty.
W sumie to chyba jest spalony czip od lanu hst-2027dr to może mieć aż taki wpływ że router się nie włącza? Czy jak go wylutuje to zacznie mi wszystko zdziałać?