WR841N + extender TL-WA854RE(EU) Problem

Witam. Używam dwóch wyżej wymienionych sprzętów od dość dawna i mimo małych problemów z podłaczeniem extendera do sieci głownej, jestem bardzo z nich zadowolony, lecz 3 dni wstecz wszystko się posypało. Posiadam internet domowy (dość słaby - radio..), router WR841N i extender TL-WA854RE(EU); wszystko było ze sobą sparowane już od bardzo długiego czasu i muszę przyznać ze swietnie służyło, do czasu aż kilka dni wstecz przypadkiem odpieto extender od gniazdka... Niby nic, a jednak powstał jak dla mnie gigantyczny problem, gdyż konfigurowałem już urządzenia na wszystkie chyba możliwe sposoby i niestety extender pomimo podlączenia do sieci gownej nie rozssyła internetu jak to zwykło bywa. Zasięg na extenderze jest ok, taki jak był do tej pory (spokojnie 3 kreski), nic innego poza tym raczej się nie zmieniło, chyba że samo... Od routera mam kabel, więc na lapku gdzie wszystko konfigurowałem jest ok i jest to jedyne miejsce gdzie moge wejsc w jakiekolwiek ustawienia, w których do tej pory nic nie zmieniałem, bo nie mam o tym zielonego pojecia... Czy któś może spotkał się z podobnym przypadkiem? Proszę o pomoc.
Ps. nie wiem czy ma to znaczenie, ale wydaje mi sie (choć dokladnie tego nie zsprawdzalem bo nie wiem jak..) ze to router ma problem z przesylaniem polaczenia dalej. Sam już nie wiem, a nie chce wzywać janusza który mimo iż zna sie na wszystkim, to najchetniej wymieni mi router na taki za +400zl, a przecież ten który mam, sprawował się swietnie w polaczeniu z tez nie najlepszym extenderem.
Z góry dziękuję za pomoc, Czorny52.

Robiłeś reset repeater do ustawień fabrycznych? Pokaż jakieś obrazki jak masz to skonfigurowane!?

Dziękuję za zainteresowanie. Więc wygląda to mniej wiecej tak:

Wiadomo mi tyle, ze od anteny do pomieszczenia ida razem trzy kable, jeden zasiłka, jeden z nich to ten ze zlaczka zeby podczepic laptop, no i jeszcze jeden identyczny zwykly internetowy, reszta zawraca tu na jakiejsc złączce czarnej i idzie poza budynek i idzie na strych do routera, ten bezprzewodowo laczy sie z extenderem ale tam polaczenie już ginie, bo na kablu internet smiga.. Korzystamy z tych sici (mówię łącznie o routerze i extenderze) dość czesto i z wielu urządzeń, w tym 5 smartfonów na stałe ale o dziwo nigdy nikt nie miał problemów z podłaczeniem sie do sieci, teraz sieć odłączy się, czy to laptop czy router ale internetu brak, czy to może mieć związek z brakiem miejsca na adresy czy coś takiego? Przepraszam za mały bełkot, ale jestem zielony w tych sprawach i zaraz sie wykoncze próbując oto tutaj uruchomić :stuck_out_tongue: Z góry dziękuję za pomoc!
Ps. nie moge wejsc nawet na router, wpisałem 192.168.1.20 (!?) bo taki wyskoczył mi adres w cmd po sprawdzeniu ipconfig, a tam wyskoczyło airOS i upragnione logowanie na router ale oczywiscie admin/admin nie pasuje, wiec pewnie trzeba dzwonci do januszy od internetu??

Nie bardzo rozumiem to podłączenie!? Antena zewnętrzna jest podłączona do PC a nie do routera?

Przepraszam najmocniej. Rozum proszę to podłączenie po swojemu, to zwykła sieć domowa z podłączeniem do Internetu radiowego, masz oczywiście rację bo te kable są raczej połączone antena-router, jeden to ethernet, ciężko jest mi cokolwiek więcej powiedzieć, bom zielony. Z racji tego przepraszam za kłopot :cry:

Przewód z internetem w porcie WAN czy jednym z 4 portów ethernet TP-Linka?

Tak to wygląda:

a od strony pokoju, wygląda to tak:

Znowu przepraszam.. odezwałbym się wcześniej ale byli Panowie od internetu i stwierdzili, że prawdopodobnie uszkodzony jest router (hehe). Wszelkie ich próby zapisania nowych ustawień na routerze spełzły na niczym i Panowie po skasowaniu chorej kwoty za dojazd odjechali, oferując na końcu montaż ich routera za 120zł + dojazd, w dniu jutrzejszym, podziękowałem. Zostałem z działającym routerem, który de facto nie działa, ale nadal dzielnie wysyła sieć bez danych he. Nie wiem co robic. Kupic nowy router? Za 60zl kupie podobny he. Dzięki za wszelką pomoc.
@edit
Jeden z Panów montował całą instalację i mimo to nie mógł za bardzo połapać sie jak to wszystko działa. Podpinał się przy samym routerze i próbował recznie ustawić mu cos tam, wtedy router niby zapamiętywał nowe ustawienia i za chwilkę wyłączał się na chwile by znowu się włączyć juz bez tych nowych wpisanych ustawień..

Podłącz się bezpośrednio do LAN adaptera PoE (bez TP-linka) i daj obrazek z ipconfig /all wpisane do cmd -

Zabij mnie. Screen z cmd to najmniejszy problem. Tylko co z tym adapterem? Zamienić kabelki poe i lan? Napisz proszę mniej więcej o jakie podłączenie Ci chodzi.

Czy ja kazałem robić ci coś z adapterem? Odłącz przewód z TP-linka i podłącz do komputera.