WR841n Brak internetu

Witam, już nie wiem co zrobić z ww. routerem, więc proszę o pomoc w konfiguracji gargoyl'a.(Mój główny router to Huawei HG8247H, internet światłowód)
Tak wygląda moja konfiguracja, oraz ustawienia routera z internetem. Chciałbym rozszerzyć sieć poprzez wi-fi.



Jednak po zapisaniu ustawień tp-link kompletnie nie łączy się z internetem.

Chciałbym nadmienić, że wcześniej próbowałem oprogramowania dd-wrt. Urządzenia komunikowały się ze sobą, jednak podczas testów prędkości:
huawei, słaba jakość połączenia - ~40Mb/s
tp-link, doskonała jakość połączenia ~1Mb/s (bez znaczenia czy routery stały blisko siebie czy daleko).
Dodam, że podczas testów tej konfiguracji tp-link potrafił tracić połączenie z internetem na urządzeniu podpiętym do tegoż urządzenia.
Inną konfiguracją jaką próbowałem, to przedłużenie wi-fi po kablu gdzie:
główny router---(kabel)---(switch 8level fes 5dv3)===(pc/router edimax)
W takiej konfiguracji internet po wi-fi miał większą predkość, jednak wtedy losowo połączenie mogło stracić urządzenie po wi-fi, czy też PC. Zauważyłem, gdy pc stracił połączenie z internetem, wystarczyło w ustawieniach zrestartować kartę sieciową (zazwyczaj jeden restart pomógł), co dziwniejsze, to natura zrywania połączenia.
Otóż, jestem użytkownikiem ww. PC, gdy w konfiguracji huawei--switch==PC/edimax grałem w CS:GO, jednocześnie przeglądając internet we wbudowanej przeglądarce Steam, to miałem sytuację gdy miałem połączenie w grze, jednak w tym samym czasie nie mogłem przeglądać internetu, po pewnym czasie problem się rozwiązywał.

Przepraszam za tak długi post, jednak chciałem nakreślić jak najdokładniej moją sytuację. Może problem nie leży w tp-link, a w huawei?

Ogólnie repeater robiony przez WiFi Only to tragedia technologiczna, jak możesz to jednak lepiej kablem, żadnych problemów być nie powinno, tylko wybierz inny kanał WiFi dla "repeatera".

Kompletnie nie rozumiem problemu "router-switch-pc" i tracenia sieci. Toż to kabel. Jak tutaj traci dostęp do netu, to tylko z powodu awarii switcha (mało możliwe), kabla, albo routera, albo dostawcy internetu.

W takim razie kupię kabel, nie zmieni to jednak faktu, że gargoyle nie może uzyskać dostępu do internetu. Może to się zmieni na połączeniu kablem.
Odnośnie kanałów, główny router ma ma to ustawienie automatyczne, gargoyle z tego co czytałem, też wybiera kanał automatycznie, więc chyba nie w tym problem