WR841N 3 Access Pointy AP tylko bez szyfrowania działa

Witam,
Posiadam 3 routery WR841N. Do jednego portu WAN został podłączony internet i działa rewelacyjnie, natomiast mam problemy dalej. 2 kolejne routery mają działać ja AP, odbierać sygnał wifi i go przekazywać (nie sa podłączone kablem).
Czy wszystko powinno działać, na oryginalnym sofcie działa tylko bez szyfrowania z szyfrowaniem już sa problemy.
Co doradzicie. Proszę o pomoc.

Czytałeś:


Jakie szyfrowanie ustawiasz? Filtrowanie po MAC wyłączone?
Dodatkowe WR841N są podłączane do tego głównego czy pokolei?
Jaka wersja oprogramowania i wersja sprzętu?

Szyfrowanie WPA2-PSK
Filtrowanie jest domyślnie wyłączone.
Jeżeli chodzi o podłączenie to wygląda to tak.
Główny jest podłączony kablem ethernet, a następne tylko bezprzewodowo. Zrobiłem to tak, że skonfigurowałem podstawowy, następnie drugi i ostatni router w jakieś odległości od siebie.
Wersję podam później, gdyż chwilowo nie ma mnie przy tych ruterach.
Czy ustawienie szyfrowania innego pomoże?

Jeżeli mówisz o trybie WDS to słaby pomysł, tryb potrzebyje silnego sygnału i małej ilości zakłóceń. Osobiście zainstalował bym Gargoyle i skonfigurował tryb przekaźnika.

Przekaźnika, czyli podłączyć kablem do WANa i skorzystać jako accespointa, tak? Czy wówczas może być to jedna i ta sama sieć, czy lepiej każdy AP to inna sieć?

Niestety nie o tym myślałem. Pytałem w jakim trybie teraz działa twoja sieć ?

Podaj wersję sprzętową jeżeli jest poniżej v9 to można wgrać Gargoyle i utworzyć most bezprzewodowy przekaźnik znacznie stabilniejszy tryb niż WDS .

Czy można kilka przekaźników posiadać? Czy tylko jeden?

Można ale nie warto
każdy przekaźnik przesyła około połowę z tego co odbierze.

Dodał bym jeszcze - przy dobrym sygnale i niezaszumionym eterze.

Wersja sprzętowa 9.1, czyli rozumiem już nie nie da się zainstalować na urządzeniu i tylko firmowe oprogramowanie wchodzi w grę?
A znalazłem coś takiego:
http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.7.0-ar71xx-generic-tl-wr841n-v9-squashfs-factory.bin
Czy jest to prawidłowa wersja do 9.1?
Znalazłem na stronie: http://www.gargoyle-router.com/download.php

Od 5 stycznia 2015r jest gargoyle na ten router.

Ta wersja będzie pasować. Możesz śmiało wgrywać.

Czy to jest wersja spolszczona, czy anglojęzyczna?

Standardowo jest angielska, ale można wybrać język polski (wymagane połączenie z internetem) .

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

Chciałem powiedzieć, że wgrałem na trzy routery WR841N Gargoyle i śmiga elegancko v9.1.
Jeden podpiąłem pod WAN neta i śmiga elegancko, z drugiego zrobiłem przekaźnik i most bezprzewodowy i też śmiga elegancko, ale jak już 3 router chciałem i skorzystać z mostu to już się gubiły i nie działało DHCP (chyba co za dużo to nie zdrowo. Więc nie warto robić więcej mostów.
Oprogramowanie, które ściągnąłem jest w wersji EN, nie ma wersji PL, czy to normalne?

WR841N powinien mieć opcję zmiany języka po uprzednim zainstalowaniu go. Zajrzyj do menu system - plugins i kliknij Refresh na dole strony. Powinny pojawić się dodatkowe języki, tematy oraz "aplikacje".