WR841 v. 11 tryb clienta i brigde z AP

Witam,

Proszę o poradę w takiej kwestii. Funbox VDSL "pionowy" czyli pierwsza wersja i chcę bezprzewodowo podpiąć się TL-Linkiem 841 v11. Ponieważ 841 nie posiada trybu Client, to czy w trybie Bridge będę mógł korzystać z wifi Funboxa? Innymi słowy czy będzię to Brigde z wiht AP Mode?

Jeśli nie to, może jakiś alternatywny soft taki tryb obsługuje? Trochę patrzyłem na różne wersje firmware, ale chyba kończą się na v. 9?

WDS zadziała tylko wtedy, gdy WDS jest też (i to zgodny i włączony) w tym livebox. U mnie MR3420 WDS z connectboxem od UPC nie zadziałał. Bez problemu zadziała za to funkcja wzmacniania sygnału AP Client - Bridge z Gargoyle 1.6.2.2.
Jak nie masz WDSa zgodnego z TP-Linkiem w tym Livebox, to pozostaje ci zmiana firmware na alternatywę.

Dzięki za zainteresowanie. No właśnie rozważam konieczność instalacji alternatywnego softu, tylko czy do wersji v. 11 takowy jest dostępny?

Witam,
Na stronie https://www.gargoyle-router.com/download.php masz możliwość pobrania gargoyle które ma opcję "repeatera" powinno to zadziałać z Funboxem.

Mój błąd, bo podałem wersję sprzętową z pamięci i to błędnie, gdyż router ma v. 13, a do niej brak alternatywnego softu. Na szczęście udało się to samo zrobić trybem WDS.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.