WR841 v. 11 tryb clienta i brigde z AP

Witam,

Proszę o poradę w takiej kwestii. Funbox VDSL "pionowy" czyli pierwsza wersja i chcę bezprzewodowo podpiąć się TL-Linkiem 841 v11. Ponieważ 841 nie posiada trybu Client, to czy w trybie Bridge będę mógł korzystać z wifi Funboxa? Innymi słowy czy będzię to Brigde z wiht AP Mode?

Jeśli nie to, może jakiś alternatywny soft taki tryb obsługuje? Trochę patrzyłem na różne wersje firmware, ale chyba kończą się na v. 9?

(Jakub Danecki) #2

WDS zadziała tylko wtedy, gdy WDS jest też (i to zgodny i włączony) w tym livebox. U mnie MR3420 WDS z connectboxem od UPC nie zadziałał. Bez problemu zadziała za to funkcja wzmacniania sygnału AP Client - Bridge z Gargoyle 1.6.2.2.
Jak nie masz WDSa zgodnego z TP-Linkiem w tym Livebox, to pozostaje ci zmiana firmware na alternatywę.

Dzięki za zainteresowanie. No właśnie rozważam konieczność instalacji alternatywnego softu, tylko czy do wersji v. 11 takowy jest dostępny?

(Heinz) #4

Witam,
Na stronie https://www.gargoyle-router.com/download.php masz możliwość pobrania gargoyle które ma opcję "repeatera" powinno to zadziałać z Funboxem.

Mój błąd, bo podałem wersję sprzętową z pamięci i to błędnie, gdyż router ma v. 13, a do niej brak alternatywnego softu. Na szczęście udało się to samo zrobić trybem WDS.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.